reklama

Autyzm u dzieci. Wiedza kliniczna

Na rynku brakowało opracowania dotyczącego autyzmu w ujęciu somatycznym. Takie spojrzenie jest często pomijane w postrzeganiu ASD.

Osoby autystyczne cierpią z powodu licznych schorzeń takich jak: choroby przewodu pokarmowego, zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne, czy genetyczne. Pacjenci z ASD wymagają profesjonalnej terapii i wielodyscyplinarnej opieki. Celem książki jest przedstawienie nowoczesnej i przekrojowej wiedzy na temat stanu zdrowia osób z autyzmem i ich specyficznych potrzeb.

Monografia powstała dzięki wieloletniej współpracy wielu wybitnych specjalistów. Treści oparte są na najnowszym piśmiennictwie, wytycznych i doświadczeniu zawodowym zespołu autorskiego.

Publikacja jest nieocenionym źródłem wiedzy i wsparciem dla lekarzy neurologów, pediatrów, psychiatrów, szerokiego grona diagnostów i terapeutów pracujących z pacjentami z autyzmem oraz studentów medycyny, psychologii, pedagogiki, logopedii, fizjoterapii, jak również kierunków podyplomowych.

Informacje dodatkowe o Autyzm u dzieci. Wiedza kliniczna:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2022-11-08
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Autyzm u dzieci. Wiedza kliniczna

Kanałopatie potasowe. Ujęcie interdyscyplinarne
Justyna Paprocka0
Okładka ksiązki - Kanałopatie potasowe. Ujęcie interdyscyplinarne

Unikatowa pozycja na rynku wydawniczym. Na półce księgarskiej brakowało opracowania, które w sposób interdyscyplinarny poruszałoby temat kanałopatii. Kanałopatie...

Justyna Paprocka0
Okładka ksiązki - Genetyka w wybranych chorobach neurologicznych u dzieci. od rozpoznania do leczenia

Kompendium postępowania diagnostycznego oraz terapeutycznego w częstych genetycznie uwarunkowanych chorobach neurologicznych wieku dziecięcego, jak padaczka...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung