Arytmia

Błyskotliwy thriller rozgrywający się w skonfliktowanym środowisku medycznym. ICD czyli kardiowerter-defibrylator to skomplikowane urządzenie przywracające właściwy rytm serca. Każdego roku wszczepia się je milionom pacjentów na całym świecie... Wiosną 2010 dwóch chorych z arytmią serca umiera z powodu zastosowania w ich leczeniu ICD. Coś, co miało ich ocalić, zabiło. Dr Sara Zuckerman kierująca oddziałem kardiologii w szpitalu w Bærum i jej kolega dr Ola Farmen odkrywają, że najprawdopodobniej winny jest wirus komputerowy. Wszystko wskazuje na to, że ktoś gdzieś zaprogramował mechanizm ICD w taki sposób, by odbierał życie. "Arytmia" to historia odwiecznych sprzeczności: między dobrem pacjentów a finansami publicznymi, między interesami przemysłu międzynarodowego a pojedynczym lekarzem. To opowieść o tym, jak prawda ściga się z kłamstwem, oszustwem i przemilczeniami, o światowych giełdach, wielkiej arenie, na której rządzą pieniądze, i o tym, jak małą wartość ma na niej ludzkie życie.

Informacje dodatkowe o Arytmia:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012 (data przybliżona)

Kup książkę Arytmia

Arytmia - opinie o książce

Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2015,
Gorąco polecam wszystkim fanom książek Robina Cook'a. Jedynym minusem książki jest dość nudny początek, ale wystarczy wytrwać do ok. 100 strony, gdyż potem zaczyna się akcja na miarę książki sensacyjnej. Bardzo dokładnie nakreślone charaktery głównych bohaterów (dr Sara Zuckerman i dr Ola Farmen) oraz genialne skonfrontowanie ich dwóch zupełnie odmiennych charakterów i ideologii życiowych.
Avatar użytkownika - selwka
selwka