Kim jest Artur Rojek?
Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.
Twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce.
Rojek jest każdym z nich. Ale jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko ,,tym kolesiem z Myslovitz".
W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza nas po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.
To znacznie więcej niż biografia rockowego muzyka. To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć.
Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2015-11-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 320
Wywiad rzeka z jednym z największych polskich artystów. Artur Rojek kiedyś wokalista zespołu Myslovitz, po odejściu z zespołu rozpoczął solową karierę. Wprowadza nas w swój świat i opowiada dzieciństwie, twardym wychowaniu z zasadami, ograniczeniach, które wprowadził ustrój komunistyczny, mieście w którym się wychował czyli Myłowicach, młodzieńczych znajomościach, życiu na śląsku, o tym jak zaczęła się jego kariera, pierwszych kapelach, oraz dorosłym życiu. Założył OFF festiwal, który doskonale przyjął się, choć droga do jego powstania oraz kontynuacji wcale nie byla prosta. Wreszcie przechodzimy do solowej płyty zainspirowanej życiem piosenkarza, jego rodziną i doświadczeniami. Artur Rojek nie wstydzi się mówić z troską i milością o swojej rodzinie, żonie i synach. Czytając książkę można lepiej wczuć się w płytę, zrozumieć co miał na myśli pisząc poszczególne teksty. Opowieść niezwykle osobista, pokazująca jakim jest człowiekiem prywatnie i jakim widzą go najbliźsi, odkrywająca intymne szczegóły, o której fani wcześniej nie mieli pojęcia.
"Mam tendencję do zamykania się we własnym świecie. Jednak ze świadomością, że to nie może zbyt długo trwać."
Ostatni wywiad z abp. Józefem Życińskim O świecie pustych kościołów, o tym, dlaczego Chrystus nie zszedł z krzyża, po co biskupowi niewierzący...
„Lapidarium mistrzów” to zbiór cytatów z rozmów, esejów i felietonów publikowanych przez lata na łamach „Gazety Wyborczej”. W tomie...
Przeczytane:2016-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki,