Argentyna. Kobieta na końcu świata

Ocena: 4.25 (4 głosów)
Jeżeli przeszliście chorobę wieku szkolnego, którą generalnie można nazwać... słabością do książek o Indianach to ta historia jest właśnie dla was. Rzecz ma się o kowbojach, którzy ponad konie mechaniczne wolą prawdziwe wierzchowce. Ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi przemierzają bezkresne argentyńskie pampy. Ich stylu życia nie zmieni żaden pastuch elektryczny, żadna maszyna do zaganiania bydła, ani nawet kolonizacja Marsa bowiem prawdziwi kowboje, tacy jak Edith to romantycy o szorstkich dłoniach. I tylko wolność, ciężka praca i przygoda daje im prawdziwą radość.

Informacje dodatkowe o Argentyna. Kobieta na końcu świata:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-09-21
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7596-236-9
Liczba stron: 120

więcej

Kup książkę Argentyna. Kobieta na końcu świata

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Argentyna. Kobieta na końcu świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2015-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Cienka książka ze wspaniałymi zdjęciami, którą czyta się bardzo szybko. Styl pisania Wojciechowskiej jest prosty, momentami humorystyczny, dziennikarka obiektywnie ocenia świat i kulturę innego kraju. Dodatkowo, uzyskałam historię Argentyny w pigułce. Młoda bohaterka z lektury Wojciechowskiej ma oryginalną pasję, którą warto poznać. Gaucha świetnie jeździ konno, zajmuje się bydłem. Podziwiam dziewczynę i jej niecodzienne zainteresowania.
Link do opinii
Od samego początku namiętnie oglądam program Kobieta na krańcu świata. Okazuje się, że przeczytanie książeczki po pewnym czasie od emisji danego odcinka jest świetną powtórką. Przypomina się to, co zdążyło ulecieć. A styl autorki - reporterski i zwięzły - jest mocno wciągający. Nie ma tu miejsca na wspomnienia czy własne filozofie (Jak u Pawlikowskiej). Nie ma tu miejsca na suche fakty (jak u Kraśki). Trzeba tylko pamiętać, że ta część miniserii przedstawia życie na argentyńskiej estacji. Przestawia losy kobiety, która zamarzyła sobie życie, które do tej pory w jej kraju prowadzili mężczyźni. Podróżniczka nie tylko obserwuje, ale także - wraz z okolicznymi mieszkańcami - bierze udział w kastracji byków czy spożywaniu (nie)delikatesów tamtejszej kuchni, znieczulając się przy tym winem. Dogłębnie przestawia motywy głównej bohaterki reportażu i pokazuje jej obecne życie, ale także opisuje, jak to wszystko się zaczęło. Dodatkowo publikacja zawiera wiele ciekawych informacji oraz wymienia miejsca, które w Argentynie koniecznie trzeba zobaczyć. Dziennikarka mogła pójść na łatwiznę, jako że jest to swoista powtórka z rozrywki. Jednak czytanie tej książki nie jest stratą czasu i mimo wszystko czuję się pozytywnie zaskoczona.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2015-09-17, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Zuzu, mały pasterz z plemienia Himba
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Zuzu, mały pasterz z plemienia Himba

Zuzu mieszka w Namibii w domu zbudowanym z gliny. Opowie wam jak wygląda życie na pustyni. Dowiecie się, czy zajmowanie się kozami i krowami jest łatwe...

Kobieta na krańcu świata 3
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Kobieta na krańcu świata 3

Tsepal ma trzech mężów, których poślubiła tego samego dnia - okazuje się, że takie związki mają zdecydowanie więcej zalet niż małżeństwo jednego mężczyzny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy