reklama

Anioły w Krakowie

Opowieść o miłości i przyjaźni na podstawie filmów Anioł w Krakowie, Zakochany anioł, i Prawdziwe życie aniołów

Kraków, przełom drugiego i trzeciego tysiąclecia. Znany aktor w średnim wieku nagle dostaje udaru i zapada w śpiączkę. I śni, że jest aniołem. A może rzeczywiście jest w tej historii anioł prawdziwy? Tylko kto nim jest? Codziennością aktora stają się leczenie i rehabilitacja, fantasmagoryczne sny i małe zwycięstwa w rzeczywistości, a przede wszystkim - wielka miłość. Bo ciężkiej choroby nie uda się nikomu przejść samotnie. A życie tysięcy mężczyzn uratowała miłość ich Aniołów: matek, żon, kochanek, córek i wnuczek.

Anioły w Krakowie to coś więcej niż wciągająca i wartko napisana powieść inspirowana historią wybitnego aktora Krzysztofa Globisza. To opowieść, która pozwala wrócić na moment do czasów, gdy nad Wisłą nie było jeszcze smartfonów, idolami byli Antonio Banderas i Pamela Anderson, a w sklepach pojawiło się pierwsze piwo w puszce made in Poland. Bohaterowie spotykają na swojej drodze m.in. Krystynę Zachwatowicz-Wajdową, Beatę Rybotycką i Annę Dymną, a także Jerzego Trelę, Krzysztofa Jasińskiego czy ks. Józefa Tischnera.

Ta książka to również hymn miłości do Krakowa. Gdzie anioły bywały, są i bywać będą.

Wszystkie krakowskie cuda, i dużo więcej, ,,zobaczycie", czytając fantastyczną, bez cudzysłowu, książkę Witka Beresia

Andrzej Grabowski

Informacje dodatkowe o Anioły w Krakowie:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2023-10-25

Kup książkę Anioły w Krakowie

Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej
Witold Bereś0
Okładka ksiązki - Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej

Jerzy Pilch (1952-2020), jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy i felietonistów polskich, autor m.in. Pod Mocnym Aniołem czy Spisu...

Nasza historia. 20 lat RP.pl
Witold Bereś0
Okładka ksiązki - Nasza historia. 20 lat RP.pl

Jedyny w swoim rodzaju, barwny portret ostatniego dwudziestolecia. Czym żyliśmy w wolnej Polsce od 4 czerwca 1989? Kronika obejmuje politykę, kulturę,...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung