Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii

Autor, rodowity Luizjańczyk i praktyk hoodoo, pomoże Ci zgłębić tajniki tej potężnej i tajemniczej sztuki. Nauczysz się wykorzystywać talizmany gri gri, lalki, zaklęcia i praktyczne porady. Dzięki nim możesz zapewnić sobie dobrobyt i szczęście oraz chronić siebie, rodzinę i dom przed wszelkim złem. Doświadczysz także proroczych snów. Część przedstawionych rytuałów pomoże Ci znaleźć wymarzoną pracę, miłość oraz umożliwi wygranie sporów prawnych. Jeśli obawiasz się, że ktoś rzucił urok na Ciebie lub Twoich bliskich, książka ta podsunie Ci kolejne znakomite rozwiązania. Dzięki niej poznasz również nowe sposoby na skorzystanie z mocy modlitw i biblijnych psalmów. Wszystkie opisane techniki łączą trzy cechy – prostota, skuteczność i bezpieczeństwo. Biała Magia w codziennym życiu.

Informacje dodatkowe o Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii :

Kup książkę Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii

Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2014-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
W magię wierzyłam od zawsze. Często jednak powtarzam, że to nie kwestia wiary, a jedynie wiedzy. Zgodnie z tym co pisał Aleister Crowley, magia to po prostu wprowadzanie zmian zgodnie z naszą wolą. Osobiście nie uznaję jej podziału na białą, szarą i czarną, ale niestety - tak to się już przyjęło. Książka Ray'a T. Malbrough'a dotyczy przysłowiowej białej magii, która ma nam pomóc w polepszeniu naszego życia - w każdym jego aspekcie. Bardzo ciężko trafić na dobrą książkę o magii. Tematyka ta nie jest tak bardzo rozpowszechniona w naszym kraju, znaleźć można jedynie pojedyncze pozycje. ,,Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii. Haitańskie hoodoo" jest jedną z lepszych, które trafiły w moje ręce. Krótki wstęp daje pojęcie osobom początkującym, z czym będą miały do czynienia i jak sobie mają z danymi praktykami poradzić. Natomiast dla osób zaawansowanych, będzie to krótkie powtórzenie i utrwalenie wiedzy, ale rytuały w niej zawarte z pewnością przypadną im do gustu. W rozdziale ,,Czym jest magia?" znaleźć można przede wszystkim podstawy, bez których ani rusz dalej. Autor opisuje jak powinien wyglądać ołtarz, w jakie dni tygodnia i przy jakich fazach księżyca wykonywać dane czary, a nawet porusza na pozór banalny temat - jak namaszczać świecę do rytuału. Kolejne rozdziały to przegląd różnych praktyk. Przykładowych rytuałów jest całe mnóstwo, każdy na pewno znajdzie tu to, czego potrzebuje. Ich wykonanie jest opisane krok po kroku, więc nie będzie najmniejszego problemu w połapaniu się, co autor miał na myśli. Pan Malbrough skupia się głównie na tworzeniu amuletów, laleczek czy też na magii ludowej. Po przejściu przez rozdziały dotyczące praktyki, dostajemy spis formuł. Tam dowiemy się, jak wytworzyć kadzidła, oleje, proszki czy magiczne płyny. Niestety, domyślam się, że pewne składniki ciężko dostać, ale zawsze można szukać substytutów o podobnym działaniu. Cała książka jest bardzo rzetelnie napisana. Nie spotkamy się tutaj z przysłowiowym owijaniem w bawełnę. Autor jest konkretny i nie zbacza z tematu. Powiem szczerze, że poczułam się niezmiernie przekonana do przedstawianych przez niego technik i z pewnością je wypróbuję, gdy tylko będę czuła taką potrzebę. Przyznaję, że niektóre praktyki nie były mi znane, dlatego z chęcią czytało mi się tę pozycję, bo dzięki temu poszerzyłam swoją wiedzę. Dlatego ta książka jest odpowiednia również dla osób lepiej obeznanych z tematem, jednak ,,świeżaki" też powinny się z nią zapoznać. Znakomita książka z piękną okładką, od której ciężko oderwać wzrok. Mnóstwo formuł, mnóstwo rytuałów, a całość opisana w bardzo przystępny sposób. Czego chcieć więcej w przypadku tej tematyki? Mamy konkrety i to najważniejsze. Jedna z lepszych książek o tej tematyce, które miałam okazję czytać. Polecam jak najbardziej!
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski