Amazing Spider-Man: Preludium do Spiderversum, tom 2

Ocena: 0 (0 głosów)
Peter Parker spotyka Ms Marvel! Gdy para bohaterów walczy z przybyszem z kosmosu, przeniesiony do 2099 roku Otto Octavius jako Superior Spider-Man podąża tropem morderstw Pająków z innych światów. Czy zdoła w porę zebrać armię sojuszników, by pokrzyżować plany nowego przeciwnika?

Autorami tej historii są twórcy serii The Superior Spider-Man: scenarzyści Dan Slott (She-Hulk) i Christos Gage (Anihilacja) oraz rysownicy Giuseppe Camuncoli (Anihilacja) i Humberto Ramos (Runaways), do których dołączyli Adam Kubert (Avengers, Wolverine) i M.A. Sepulveda (Imperatyw Thanosa).

Informacje dodatkowe o Amazing Spider-Man: Preludium do Spiderversum, tom 2:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-12-07
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328127272
Liczba stron: 120

więcej

Kup książkę Amazing Spider-Man: Preludium do Spiderversum, tom 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Amazing Spider-Man: Preludium do Spiderversum, tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-10,

KRYZYS NA PAJĘCZYCH ZIEMIACH

Przez ponad pół wieku wydawania, Spider-Man doczekał się wielu epickich opowieści ze swoim udziałem. „Spiderversum” jednak miało być z założenia największą z nich. Eventem zbierającym wszystkie alternatywne wersje Pajączka, dodającym kilka nowych i konfrontującym ich z wszechpotężnym wrogiem. Brzmi, jak wiele innych tego typu historii? I po części też tak jest, ale jednocześnie „Spiderversum” to najlepszy story arc od czasu, kiedy serię pisał J. M. Starczynski (zresztą mocno z jego dokonań czerpiący). I ostatni tak dobry na kolejne wiele długich lat. O jego prawdziwej wartości będziecie mogli przekonać się dopiero wraz z następnym tomem, a teraz macie okazję przeczytać wprowadzenie do całego eventu. Wprowadzenie ciekawe, rozpalające wyobraźnię i przy okazji dopowiadające wiele do wątków znanych nam z „Superior Spider-Mana”.

Akcję tego tomu można podzielić właściwie na dwie części. Pierwsza z nich, kontynuująca losy Petera Parkera, pokazuje jak nasz bohater musi poradzić sobie z napięciami, które pojawiają się na linii Silk-Anna Maria. Pierwsza jest jego obecną partnerką, druga kochała go (z wzajemnością), kiedy jego ciało przejął Doc Ock, a to rodzi problemy. Tradycyjnie pojawia się też dylemat co wybrać: pracę naukową czy karierę superbohatera? A może da się jakoś pogodzić obie te rzeczy? Jakby tego było mało, trzeba zająć się nowym wrogiem, ale tu z pomocą przychodzi młoda bohaterka, Ms. Marvel.
W drugiej części do akcji powraca Superior Spider-Man! Jakim cudem, skoro zginął niedawno, bo Peter odzyskał własne ciało, wymazując jego jaźń? A pamiętacie wypadek z zawirowaniami czasoprzestrzennymi, kiedy to Superior Spider-Man zniknął na krótko? Okazuje się, że wówczas przebywał w roku 2099, gdzie stał się tutejszym Pajączkiem i zaprowadza własne (a przy okazji chore) rządy. Wpada jednak na trop istoty polującej na posiadaczy pajęczych mocy z różnych wymiarów…

W oryginale „Spiderversum” to event olbrzymich rozmiarów. Już samo „Edge of Spider-Verse”, którego „Preludium” jest jedynie częścią składało się z czternastu zeszytów, do tego dochodzi siedem głównej opowieści i piętnaście tie-inów. Ile z tego dostaniemy po polsku? Ciężko do końca powiedzieć – na pewno wszystko to, co najważniejsze plus kilka mniej istotnych, ale ciekawych dodatków. A co znajduje się w pozostałych? Opowieści o alternatywnych Spider-Manach (wersja mecha, punkowa, noir, indyjska, Gwen Stacy jako Spider-Woman, ciocia May jako wiktoriańska Spiderka etc.) i innych wydarzeniach dziejących się w tym samym czasie na pozostałych frontach walki. Wróćmy jednak do „Preludium”.

Jakie ono jest? Jeśli podobały się Wam serie „Superior Spider-Man” i „Amazing Spider-Man” będziecie bardzo zadowoleni. Fabularnie rzecz nie jest skomplikowana, ale to jedna z lepszych opowieści o Pająku z Marvel NOW!. Akcja toczy się szybko, padają ciekawe wątki i pytania, jednocześnie przybywa postaci. Pojawia się tu też bohater, Clash, który debiutował w zeszytach „połówkowych” (razem z trzecim volume’em „Amazing Spider-Mana” wydawano dodatkową, nieznaną w Polsce historię dziejącą się na początku jego kariery), Silk dostaje własny kostium, a do tego powracają wątki z przeszłości. Bo „Spiderversum” to nic innego, jak rozwinięcie pomysłów Straczynskiego z czasów, kiedy pisał on przygody Spider-Mana (a był to zdecydowanie najlepszy okres dla serii – wtedy pierwszy i jedyny raz tytuł z Pająkiem dostał nagrodę Eisnera). Slott sięga do jego spuścizny i z szacunkiem przywraca do życia jej część. Robi to oczywiście na swój sposób, ale bardzo udany. I chociaż całość przypomina pod wieloma względami „Kryzys na nieskończonych Ziemiach” z konkurencyjnego DC Comics, bo w obu przypadkach autorzy zderzają alternatywne rzeczywistości by oczyścić uniwersum ze zbędnych postaci i wątków, „Spider-versum” wciąż zachowuje wiele świeżości.

Do wszystkiego dochodzi niezła szata graficzna (taka, do jakiej seria nas przyzwyczaiła, ale w kolejnym tomie będzie ona po prostu rewelacyjna) i bardzo dobre wydanie. „Preludium”, jak i „Spiderversum” to absolutne musisz-to-mieć dla fanów Spider-Mana. Dlatego też polecam Wam gorąco ten event.

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/12/16/amazing-spider-man-2-preludium-do-spiderversum-dan-slott-christos-gage-giuseppe-camuncoli-humberto-ramos-adam-kubert/

Link do opinii
Inne książki autora
Wolność i Solidarność 5/2013. Studia z dziejów opozycji wobec komunizmu i dyktatury
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wolność i Solidarność 5/2013. Studia z dziejów opozycji wobec komunizmu i dyktatury

Anne Applebaum, Bronisław Komorowski i Karol Modzelewski to, między innymi, autorzy nowego numeru pisma „Wolność i Solidarność". Anne Applebaum...

Rozród kotów
Praca zbiorowa 0
Okładka ksiązki - Rozród kotów

Niniejszy podręcznik przedstawia praktyczną wiedzę na temat rozrodu kotów, poczynając od podstaw anatomii ich narządów rozrodczych, poprzez kriokonserwację...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy