Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu

Piękna i pierwsza w historii książka dla dzieci o kodach nautycznych! Nautyka to wiedza żeglarska, którą trzeba mieć, aby móc prowadzić statek. Flagi sygnałowe, alfabet Morse'a, sygnalizacja semaforem, alfabet fonetyczny - wszystkie te formy porozumiewania się były od wieków stosowane przez marynarzy i żeglarzy na morzach i oceanach, a zdarza się, że są używane także dziś! Jednak za pomocą tych kodów mogą porozumiewać się przecież nie tylko statki! Można dzięki nim zaszyfrować niemal każdą tajną wiadomość!

PAPA-OSCAR-WHISKEY-OSCAR-DELTA-ZULU-ECHO-NOVEMBER-INDIA-ALPHA!

Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2018-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,

Podstawowe zagadnienia opisane zostały w jasny sposób, a nieskomplikowane słownictwo powoduje, że lekturę czyta się z przyjemnością. Na kolejnych stronach wytłumaczono czym jest alfabet fonetyczny, alfabet Morse'a, semafor, co to są i jak działają flagi sygnałowe. W dalszej części mamy przedstawione poszczególne litery alfabetu i odpowiadające im flagi sygnałowe, wyrazy z alfabetu fonetycznego, symbole z kodu Morse'a, znaki semaforowe. Przy każdej literze znajdziemy również ilustrację i krótki opis wybranego rodzaju jednostki pływającej. Na końcu publikacji umieszczono ciekawostki oraz glosariusz terminów morskich. Książka zawiera solidną porcję wiedzy, którą dzieci mogą praktycznie wykorzystać w zabawie. Dzięki kodom morskim będą mogły szyfrować wiadomości i prowadzić tajne rozmowy.
Twarda okładka, grube kartki i bajecznie kolorowe ilustracje sprawiają, że książka staje się ozdobą każdej biblioteczki.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka