Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu

Wyrusz w niesamowitą podróż do Twojego wnętrza!

Co prawda poznaliśmy już niemal każdy skrawek naszej planety, a jednak w naszych ciałach kryje się niezbadany świat mikrobów... Naukowcy dopiero zaczynają rozumieć, jak ważne są one dla naszego zdrowia. Wzmacniają system odpornościowy organizmu, trawią pożywienie, regulują metabolizm, a nawet wpływają na nasze zdrowie psychiczne!

Macie apetyt na potężną dawkę wiedzy? Czy wasze kiszki grają już marsza?

Przy pomocy zabawnych tekstów i zwariowanych ilustracji Katie Brosnan prowadzi nas przez cały proces trawienia - od momentu, gdy jedzenie trafia do naszych ust, aż do chwili, gdy odpady opuszczają ciało człowieka. Po drodze dowiadujemy się mnóstwa ciekawostek o ogromnym ekosystemie, który żyje wewnątrz nas.

Katie Brosnan jest absolwentką kursu ilustracji książek dla dzieci w Cambridge School of Art. Jest zwyciężczynią Picture This! Walker Books i Lemniscaat award 2018, i została wysoko wyróżniona w Macmillan Prize for Illustration, 2018.

Informacje dodatkowe o Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-04-12
Tytuł oryginału: Gut Garden, A journey into the wonderful World of your Microbiome

Tagi: Publikacje o nauce i technice dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu

Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2023-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2023 r.,

Ciekawość dziecięca jest czymś fascynującym. To w jaki sposób chłoną wszystko to, co ich otacza, to jak nie zniechęcają się mimo przeszkód, jakie tym czasowo napotykają jest godna naśladowania. Od zawsze fascynowało mnie to jak w głowie dziecka rodzą się pytania związane z człowiekiem i jego budowy ciała, życiem. Jednym z takich pytań było, dlaczego grzybków i wirusików (tak nazywała je moja córka) nie widać, a są?! Dlaczego to, co jemy zamienia się w plastyczne niezbyt pachnące... no sami wiecie. :p Dlaczego jak gryzę bułkę, to nie gryzę bakteryjek, czy kiszki naprawdę grają marsza? itp. Dorośli zapominają lub dokształcają się w tych dziedzinach, przez co zanika chęć dalszego poznania i zadawania pytań.

Dziś na tapet bierzemy książkę wydawnictwa Kropka pt. ,,Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu". Dzięki autorce i jej fantastycznej grafice wyruszycie w świat życia, które nie widać na pierwszy rzut oka. W świat, który skrywa jeszcze wiele niewiadomych, ale dzięki naszym mikrobiologom możemy w tej chwili dowiedzieć się, jakie mikroorganizmy żyją na świecie. Nasze pociechy, ale i my sami poznamy, jakie mikroorganizmy są dobre, a jakie złe. Jakie żyją w powietrzu, w pożywieniu lub w naszym ciele i na ciele. Zobaczysz proces, jaki zachodzi w ciele człowieka podczas spożywania posiłku i krok po kroku, gdzie wędruje i jakim procesom ulega. Czym jest ,,Jelitowy ogród" kochani lepiej napisać, czego tam  nie ma, ale o tym to już dowiecie się sami.

Według mnie książka idealna dla dzieciaczków, które są niejadkami, a dlaczego? Kiedyś na YouTube mojej córce pomagały filmiki starego już serialu ,,Było sobie życie" zobaczyła tam jak bardzo ważne jest jedzenie warzyw i owoców, i sama mówiła, że zjeść musi daną rzecz, bo np. nie będą bolały ją nogi, czy np. głowa, zdrowsze będzie miała oczka etc. Taką samą wiedzę macie właśnie w tej książce. My pomagamy tym najmniejszym, a one pomagają nam w codziennym prawidłowym funkcjonowaniu.

Polecam w każdym przedziale wiekowym, bo jeszcze raz napiszę grafika jest fantastyczna.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung