7-tygodniowa aktywacja czakr dla zdrowia i duchowej przemiany
Czy wiesz, że twoje czakry mogą być kluczem do niesamowitej siły życiowej i głębokiej duchowej transformacji? Czakry są ściśle związane z twoimi emocjami. Utrzymywanie ich w równowadze jest istotne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. 7-tygodniowa aktywacja czakr pozwoli ci na nowo odkryć swoje czakry. Skorzystaj z dawnej wiedzy i nowoczesnych sposobów uzdrawiania, aby je aktywować. Szczególnie ćwiczeń oddechowych, jogi czy medytacji. Ta podróż to nie tylko samouzdrawianie i oczyszczenie energetyczne. To przede wszystkim okazja do głębokiej terapii i osobistej metamorfozy.

Tydzień po tygodniu, holistyczna podróż przez czakry
Każdy z siedmiu tygodni poświęcasz na jedną czakrę. Zaczynasz od pierwszej, u podstawy ciała i kończysz na ostatniej, na szczycie głowy, czyli czakrze korony. Dzięki temu zanurzasz się w praktyce jogi, która oczyszcza czakry, wzmacniając i harmonizując ciało oraz umysł. W książce znajdziesz medytacje i ćwiczenia oddechowe, które staną się twoim kluczem do lepszego zrozumienia siebie. A także połączenia z wewnętrzną energią. To holistyczne oparte na medycynie naturalnej podejście umożliwi ci pełne zrozumienie i doświadczenie mocy każdej czakry. Pozwoli wejść na ścieżkę samouzdrawiania i wyjaśni jak odblokować czakry.

Jak odblokować czakry dzięki uzdrawiającej mocy olejków eterycznych i kamieni leczniczych
Olejki eteryczne i kamienie lecznicze odgrywają kluczową rolę w tej podróży. I dlatego każdy z nich jest starannie dobrany, by wspierać i wzmacniać energię odpowiedniej czakry. Ich aromatyczne i energetyczne właściwości pomogą ci w oczyszczaniu, uzdrawianiu i aktywacji czakr. A to przyczyni się do wzrostu twojej ogólnej energii życiowej i samouzdrawiania.

Asany wzmacniające i odblokowujące czakry

Z książki dowiesz się również, jaką rolę w procesie aktywacji i wzmacniania czakr odgrywają odpowiednie asany jogi. Na przykład, asana pies z głową w dół (Adho Mukha Svanasana) jest znakomita do aktywacji i harmonizacji czakry podstawy. Pomaga zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Z kolei pozycja wojownika (Virabhadrasana) skutecznie odblokowuje czakrę splotu słonecznego, wzmacnia wewnętrzną siłę i pewność siebie. Praktykowanie tych asan w ramach 7-tygodniowej aktywacji czakr przyczyni się do głębokiej duchowej transformacji i wzmocnienia twojej siły życiowej.

Głęboka duchowa transformacja
W ciągu 7 tygodni nie tylko poczujesz się lepiej fizycznie, ale też przeżyjesz duchowe przebudzenie. Każda wskazówka z tej książki pomoże ci lepiej zrozumieć siebie i swoją duchowość. Nauczysz się, jak odblokować czakry i wprowadzać spokój do swojego życia, osiągając harmonię i równowagę.

Twoja ścieżka do duchowego rozwoju
Ta wspaniała przygoda pomoże ci oczyścić twoje czakry. Da ci szansę odkryć wielką moc, którą masz w sobie. Używając jogi, ćwiczeń oddechowych, medytacji, olejków eterycznych i kamieni leczniczych, poczujesz się silniejszy. Poznasz lepiej samego siebie i dokonasz prawdziwej, duchowej transformacji. Zacznij swoją podróż już dziś i pozwól sobie na pełne przebudzenie. Stań się świadomym twórcą swojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Odkryj uzdrawiające moce 7 czakr

Informacje dodatkowe o Aktywuj energię 7 czakr w 7 tygodni Wzmocnienie siły życiowej przy wykorzystaniu jogi, medytacji, olejków eterycznych i kamieni leczniczych:

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2024 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: 7 Wochen 7 Chakren - Mit Yoga, Chakra Meditation und Selbstheilungstechniken zu innerer Kraft, geistiger Gesundheit und spirituellem Wachstum
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Krystyna Wójcik
Ilustracje:Matthias Gollan

Tagi: czakry samorozwój medycyna wschodu

Kup książkę Aktywuj energię 7 czakr w 7 tygodni Wzmocnienie siły życiowej przy wykorzystaniu jogi, medytacji, olejków eterycznych i kamieni leczniczych

Aktywuj energię 7 czakr w 7 tygodni Wzmocnienie siły życiowej przy wykorzystaniu jogi, medytacji, olejków eterycznych i kamieni leczniczych - opinie o książce

Lubię książki o czakrach, bo to temat całkiem mi bliski. Czakry nierozerwalnie powiązane są z ajurwedą i jogą, czyli tym, z czym obcuję na co dzień. Są tacy, którzy uważają, że czakry to jakieś czary mary i inne wariactwa, i są też tacy, którzy nie mają pojęcia co to w ogóle jest i z czym to się je. Pojawia się więc pytanie, dla kogo jest przeznaczona ta książka. Dla tych, którzy trzymają dystans, czy dla tych, którym nazwa czakry może kojarzyć się z czymkolwiek, na przykład z azjatycką zupą. Otóż ta książka może być dla każdego. Zawiera ona krótkie wprowadzenie o tym, czym jest przepływ energii, a także ogólną koncepcję człowieka i świata, która jest bazą do wprowadzenia w temat czakralny. Samo wprowadzenie jest prosto napisane, bardzo przyswajalnym językiem. Pojawia się tam trochę pojęć z sanskrytu (koncepcja czakr, ajurwedy i jogi w całości jest oparta na sanskrycie), ale te pojęcia są bardzo dokładnie wyjaśnione i nie ma tam skomplikowanej wiedzy. Następnie pojawia się opis systemu czakr, bardzo ogólnie czym one są, gdzie są umiejscowione, po co i co nam dają. Dla kogoś, kto jest laikiem w tym temacie zakres wiedzy jest dość spory, ale na tyle dobrze opisany i wystarczający, że nikt nie powinien mieć najmniejszych kłopotów ze zrozumieniem o co w tym wszystkim chodzi. I to jest ten moment, kiedy już można zdecydować, czy temat jest interesujący i idziemy dalej, czy odpuszczamy, bo to jednak nie nasza bajka. Dla zainteresowanych dalsza część książki jest bonusem, bo zorganizowanie kolejnych rozdziałów robi wrażenie. Jako, że głównych czakr jest siedem, rozdziałów też jest siedem. Jeden rozdział i jedna czakra na jeden tydzień. Organizacja poszczególnych rozdziałów też jest bardzo klarowna. Wszystkie wyglądają tak samo, co sprzyja usystematyzowaniu wiedzy. Zaczyna się od nazwy czakry i jej znaczenia. Mamy też symbol graficzny z opisem co każdy element oznacza, czyli takie ogólne informacje o danej czakrze. Następnie opisane jest jej umiejscowienie, żeby łatwiej było je odnaleźć i zwizualizować. Dalej wchodzimy w tematy bardziej emocjonujące, czyli główne tematy życiowe powiązane z czakrą. Każda z siedmiu głównych czakr ,,współpracuje" z konkretnymi tematami, na przykład z pewnością siebie, motywacją, niezależnością, tożsamością itp. To zwykle jest wypunktowane, żeby łatwiej było się połapać. Dalej opisane są objawy, kiedy czakra nie znajduje się w równowadze, jakie są skutki zarówno psychiczne jak i fizyczne zaburzeń przepływu energii przez czakrę. Jak już wiemy jak czakra działa i na co ma wpływ, autorka przechodzi do omówienia pracy z czakrą. W każdym rozdziale znajdziemy opis co można zrobić, żeby poprawić działanie konkretnej czakry, jest zestaw asan do praktyki jogi, wymienione są kamienie szlachetne, które dobrze działają, a także olejki eteryczne, które są polecane do używania w konkretnych przypadkach. Na końcu każdego rozdziału jest tabelka, w której zebrana jest cała wiedza i którą dobrze jest się posiłkować już po lekturze, żeby nic nie uciekło. Taka struktura książki sprzyja korzystaniu z niej praktycznie, może pomóc osobom bez jakiejkolwiek wiedzy w temacie, a także być podręczną ściągą dla tych, którzy coś już wiedzą. Czy to jest też książka dla tych, którzy wiedzą trochę więcej? Z jednej strony jak najbardziej, a z drugiej jej zawartość może być niewystarczająca dla osób już doświadczonych i wymagających w zakresie czakr.

Reasumując, książka Sandry Temmen ,,Aktywuj energię 7 czakr w 7 tygodni" to świetny przewodnik po temacie dla tych, którzy chcą zadbać o siebie, rozwinąć się duchowo, naprawić swoje zdrowie, ale też dowiedzieć się czegoś nowego. To książka, która może poszerzyć horyzonty i dodać do codziennego życia czegoś pozytywnego. Kto potrzebuje, na pewno skorzysta. Polecam z całego serca.

Recenzja napisana dla Sztukater.pl

Jak ograłem PRL. Na rowerze