Adaptacje literatury. Biały Kieł

Kolejny tom z serii przedstawiającej komiksowe adaptacje arcydzieł światowej literatury. "Biały Kieł" (ang. "White Fang") to opublikowana w 1906 w Stanach Zjednoczonych opowieść Jacka Londona o przygodach tytułowego mieszańca wilka i psa. Urodzony na wolności na dalekiej, dzikiej północy Ameryki, przez przypadek trafia do wioski Indian i zostaje przez nich oswojony. Później jednak zostaje odsprzedany białemu traperowi, który zmusza go do udziału w walkach psów. Biały Kieł musi odnaleźć się w pełnym okrucieństwa świecie ludzi i wywalczyć sobie prawo do wolności. W powieści Jack London sięgnął do własnych wspomnień z czasów, gdy był poszukiwaczem złota na Alasce. Autorką scenariusza tej adaptacji jest pochodząca z Włoch scenarzystka komiksowa Caterina Mognato, zaś rysunki wykonał włoski rysownik i ilustrator Walter Venturi.

Informacje dodatkowe o Adaptacje literatury. Biały Kieł:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-02-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Fascynująca opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu własnych wartości z dodatkową solidną dawką przygodowej treści. To właśnie te elementy sprawiły, że Biały Kieł autorstwa Jacka Londona, stał się jedną z najbardziej docenianych powieści przygodowych wszech czasów. Na przestrzeni lat dzieło to zostało zaadaptowane na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest właśnie komiks autorstwa Caterin Mognato, która postanowiła zmierzyć się z literacką legendą. Jak jej to wyszło? Śmiało można napisać, że bardzo dobrze i mamy tutaj do czynienia z jednym z lepszych albumów w całym cyklu.

Bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły fabularne (które większość powinna dobrze znać), scenariusz komiksu został podzielony na cztery etapy. W każdym z nich autorka stara się mocno skondensować kluczowe fragmenty powieści. Jak w większości dzieł tego typu trzeba więc być gotowym na pewne uproszczenia i zauważalną skrótowość (szczególnie kiedy dobrze zna się oryginał). Nie można jednak nie docenić skutecznych starań scenarzystki, aby być w pełni wiernym oryginałowi i co najważniejsze zachować jego klimat (włącznie z głębszym przesłaniem historii). W tym aspekcie komiks prezentuje się naprawdę wyśmienicie i nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.

Biały Kieł to piękna, ponadczasowa opowieść, którą zna chyba każdy. Historia oswojonego wilka, który trafia w ręce złych ludzi i musi się odnaleźć w świecie zupełnie innym niż ten mu znany.
Kiedy zobaczyłam w zapowiedziach wydawnictwa Egmont komiks na podstawie tej doskonale mi znanej historii, wiedziałam, że muszę go poznać. Okazał się świetny i to zdanie zarówno moje, jak i moich dzieci.

Wizualnie komiks jest ciekawy. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po niego.

Biały Kieł to historia, którą według mnie powinien poznać każdy – zarówno starsze dzieci, jak i dorośli. Komiks pt.: „Adaptacje literatury. Biały Kieł” okazał się ciekawy, wciągający, doskonale obrazujący historię Białego Kła. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej A4
Okładka ksiązki - Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej A4

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej to niezwykły album, w którym dziecko może wklejać pamiątkowe zdjęcia z tego ważnego wydarzenia, a goście wpisywać życzenia...

Rośliny ozdobne z kwiatów. Poradnik praktyczny
Okładka ksiązki - Rośliny ozdobne z kwiatów. Poradnik praktyczny

Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów - roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung