Absolutnie fantastyczna sprawa

Wędrująca przez Nowy Jork o trzeciej nad ranem dwudziestotrzyletnia April May napotyka na ulicy gigantyczną rzeźbę. Zachwycona widokiem trzymetrowego transformersa w samurajskiej zbroi, namawia swojego kumpla Andy'ego do uwiecznienia znaleziska w krótkim filmiku, który szybko ląduje na YouTubie. Następny dzień okazuje się dla April pierwszym dniem nowego, viralowego życia. Gdy takie same roboty pojawiają się w kilkunastu miastach na świecie - od Pekinu po Buenos Aires - April, jako pierwszy świadek tego wydarzenia, sama staje się przedmiotem ogromnego zainteresowania mediów.

Dziewczyna postanawia wykorzystać sytuację, by zostawić po sobie jakiś ślad na ziemi. Musi jednak zmierzyć się z konsekwencjami niespodziewanej sławy - z tym, jak popularność wpływa na relacje z ludźmi, bezpieczeństwo i poczucie tożsamości. Publiczność bacznie jej się przygląda, z nadzieją, że uda jej się odgadnąć nie tylko kim są tajemniczy przybysze, ale też po co pojawili się wśród nas.

Niezwykły debiut literacki Hanka Greena, brata słynnego pisarza Johna Greena, jest porywającą, napisaną z rozmachem powieścią, której młoda bohaterka z dnia na dzień zostaje celebrytką - nieświadoma, że jest przy tym częścią historii tak wielkiej i zdumiewającej, że trudno to sobie wyobrazić.

Informacje dodatkowe o Absolutnie fantastyczna sprawa:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2021-02-25
Tytuł oryginału: An Absolutely Remarkable Thing

Tagi: Fantastyka naukowa (science fiction) bóg

Kup książkę Absolutnie fantastyczna sprawa

Absolutnie fantastyczna sprawa - opinie o książce

Cudownie niedorzeczna misja
Hank Green0
Okładka ksiązki - Cudownie niedorzeczna misja

Kontynuacja tomu ABSOLUTNIE FANTASTYCZNA SPRAWA Bestseller ,,New York Timesa" Obecność robotów-Carlów na Ziemi powodowała ogromne zamieszanie. Efektem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;