A co wyście chcieli od Baby Jagi

Tom 1 cyklu Baba Jaga

Что такое «не везет» и как с этим бороться? Из академии магии выгнали – не выдержали. Домик в наследство достался, да и тот от Бабы-яги. Местные жители уничтожать периодически пытаются. Не жизнь, а сказка!

А тут еще и королевич Елисей со своими проблемами пожаловал, помощи просит: невесту его, Василису, похитили. Да не кто-нибудь, а сам Кащей Бессмертный…

Informacje dodatkowe o A co wyście chcieli od Baby Jagi :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-5-93556-993-8
Tytuł oryginału: А что вы хотели от Бабы-яги
Język oryginału: rosyjski

Kup książkę A co wyście chcieli od Baby Jagi

A co wyście chcieli od Baby Jagi - opinie o książce

Naprawdę nie wiem dlaczego aż tak bardzo kocham książki o wiedźmach? Ale "A co wyście chcieli od Baby Jagi" pokochałam od pierwszej strony!

Książka opowiada o przygodach wiedźmy Aleny. Młodej dziewczyny, która została wyrzucona po 4 roku ze studiów magicznych, przez swoje nieszablonowe zachowanie. Bo zamiast grzecznie siedzieć i wkuwać wiedzę z podręczników, dziewczyna ulepszała i mieszała różne zaklęcia tworząc nowe, co oczywiście sprowadziło na nią kłopoty. Wylądowała więc w małej leśnej chatce, którą odziedziczyła po swojej babce Babie Jadze.

Jak łatwo przewidzieć, dziewczyna nie cieszyła się zbyt długo spokojem, bo na jej głowę zwalił się 'zaginiony' książę poszukujący swojej porwanej narzeczonej i poprosił ją o pomoc ;)

Później jest coraz śmieszniej! Nieraz zaśmiewałam się dosłownie do łez z sytuacji, w których znalazły się główne postacie, czy chociażby z samych odzywek i tekstów!

Można powiedzieć, że książka ma kilka wspólnych punktów z serią o Wolsze Rednej, wykreowanej przez Olgę Gromyko - bo obie te bohaterki są wyjątkowo utalentowanymi wiedźmami, obie aż kipią sarkazmem i złośliwością i obie "mieszają" w innych królestwach, spoufalając się z tamtejszymi władcami. I nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale chyba jednak MINIMALNIE bardziej podoba mi się Alena! Bo o ile Wolha używała głównie sarkazmu, to Alena jest przy tym 10 razy bardziej złośliwa, co generowało sporą dawkę łez ze śmiechu! :)

Bardzo, ale to BAAAAAAAAAAAARDZO bym chciała, żeby ta książka została kiedyś wydana w Polsce, bo wiem, że będę chciała do niej często wracać!

Nieśmiertelna Baba Jaga
Elena Nikitina 0
Okładka ksiązki - Nieśmiertelna Baba Jaga

Я – Баба-яга. Вообще-то меня...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski