44 dni

Przez drogę Tomasza Króla przewijają się anioły i demony, ostrzeżenia i sugestie, wspomnienia i oniryczne ułudy. On jednak długo pozostaje głuchy i ślepy, bowiem interesuje go tylko koniec. Koniec tego, czego podjął się, nie wiedząc czemu, z polecenia przyjaciela, Jacka, którego zna nie wiedząc skąd. Ambicja i determinacja same w sobie nie są rzeczami złymi, jednak rzecz komplikuje się, jeśli cała energia życiowa – jak to ma miejsce w przypadku głównego bohatera – skupiona jest wokół tego, aby zlikwidować określoną liczbę niepowiązanych ze sobą żadną drogą osób. Będąc już niemalże na mecie czterdziestoczterostopniowej drogi w dół, Tomasz coraz rzadziej pyta samego siebie: „co stanie się, kiedy skończę?”, a zaczyna zadawać pytanie o funkcję: „po co?” Analogicznie do tej zmiany punktu ciężkości, ów przyjaciel – Jacek – staje się coraz bardziej sfrustrowany i zdeterminowany, aby Król doprowadził wszystko do końca. Co będzie miał z tego pilnujący listy i stróżujący zadaniu Morawiecki? A co to przyniesie Królowi, który sam nawet nie wie, w czyich rękach pełni rolę narzędzia?

Informacje dodatkowe o 44 dni:

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
? Zachęcam do przeczytania książki Daniela Hurlaka - 44 dni

Książka jest debiutem Pana Daniela. To dobra książka, dla mnie obyczajówka z elementami psychologii. Pomysł na fabułę zupełnie niestandardowy a przeczytałam już wiele książek i z podobnym nigdy się jeszcze nie spotkałam. To oznacza, że autor ma super wyobraźnię. Moja ocena byłaby jeszcze lepsza gdyby... gdyby została ona poddana korekcie. Mam wrażenie, że nikt tego nie zrobił. Błędy językowe, stylistyczne, interpunkcyjne, literówki, całe wręcz "wyrazówki" ( albo czegoś brak, albo powtórzone dwukrotnie). I chociaż nie jestem polonistką to jednak bardzo przeszkadzało mi to w odbiorze książki. Czekam na kolejną pozycję autora ale nieśmiało proszę , aby została ona poddana korekcie.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka