Czy lepiej opłacany dyrektor osiągnie lepsze wyniki?
A. Tak B. Nie
Czy ludzie w krajach rozwijających się nie są przedsiębiorczy?
A. Tak B. Nie
Czy reputacja gospodarki planowej runęła wraz z komunizmem?
A. Tak B. Nie
Jaki wynalazek miał większy wpływ na gospodarkę?
A. Internet B. Lodówka
Jeśli na wszystkie te pytania udzieliliście odpowiedzi „A”, nie mieliście racji. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę, zaskoczy was bardziej niż inwazja Marsjan. Jeśli wybieraliście poprawne odpowiedzi, gratulujemy. W 23 rzeczach znajdziecie jeszcze wiele innych dowodów na to, że to wy macie rację, a mainstreamowa ekonomia nie.
"23 rzeczy polecam też feministkom – jest tu rozdział poświęcony kobietom (choć dla niepoznaki ma w tytule pralkę i internet). Jest też wyjaśnienie, dlaczego mikrokredyty (rzekomy dowód na to, że wolny rynek służy kobietom) okazały się niewypałem."
Agnieszka Graff
"Ha-Joon prosto, zabawnie i zrozumiale mówi, co medialni ekonomiści owijają w bawełnę, dlaczego to robią i jak świat naprawdę się kręci. Dzięki niemu nie będziecie już więcej bezradni wobec głupstw, które wmawiają nam wyznawcy neoliberalizamu."
Jacek Żakowski
Ha-Joon Chang (1963) – ekonomista, docent na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Autor popularnych książek ekonomicznych: Kicking Away the Ladder: Development Strategy in Historical Perspective (2002) i Bad Samaritans: The Myth of Free Trade and the Secret History of Capitalism (2008). W tym roku znalazł się na osiemnastym miejscu renomowanej listy Światowych Intelektualistów (World Thinkers) Magazynu Prospect.
Informacje dodatkowe o 23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie:
Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2013-10-01
Kategoria: Ekonomia
ISBN:
978-83-63855-48-2
Liczba stron: 352
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Przeczytane:2018-11-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu,
Autor, w charakterystycznym dla siebie stylu, prezentuje w książce mechanizmy działania rynku, tym razem kapitalistycznego. W bardzo interesujący sposób obala powszechne mity, wyjaśniając, dlaczego nie jest tak, jak mówi się nam, że jest.