reklama

200 ciekawostek. Zwierzęta świata

Ta książka odpowiada na 200 najbardziej nietypowych i interesujących pytań, które można zadać na temat zwierząt. Podróżując przez sawanny i lasy, od gorących pustyń aż po krainy skute wiecznym lodem odkryjemy ciekawostki i osobliwości świata zwierząt. I raz na zawsze znajdziemy odpowiedzi na niezliczone pytania DLACZEGO?

W książce opowiedziano w przystępny sposób o najciekawszych i najbardziej intrygujących cechach zwierząt z każdego kontynentu. W krótkich notkach wyjaśniając ich niezwykłe zdolności i nawyki.

Żywe, atrakcyjne ilustracje są dużą wartością publikacji.

Informacje dodatkowe o 200 ciekawostek. Zwierzęta świata:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-28
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę 200 ciekawostek. Zwierzęta świata

200 ciekawostek. Zwierzęta świata - opinie o książce

Kto ma w domu ciekawskie dzieci, ten wie, że nie raz potrafią zagiąć dorosłego pytaniem, które wydaje się proste, ale jednak nie znamy na nie odpowiedzi, a jak wiadomo, dziecko będzie drążyć temat, aż nie uzyska satysfakcjonującej odpowiedzi. Warto szukać książek, które sprawią, że ciekawość naszych dzieci zostanie zaspokojona, a i my dowiemy się czegoś nowego, jest to zdecydowana korzyść dla obojga.
Zwierzęta świata to książka, która zawiera aż 200 ciekawostek o zwierzętach żyjących w lasach i dżunglach, pustyniach i stepach, sawannach i preriach, w podwodnym świecie oraz w krainie wiecznych lodów i wysokich górach. W środku znajdziemy odpowiedzi na pytania dość proste, ale jednak takie, na które sami nie potrafimy udzielić sensownej odpowiedzi, na przykład, dlaczego wilki wyją lub dlaczego flamingi są różowe? Każde pytanie zawiera, krótką, ale treściwą odpowiedź, co jest szczególnie ważne przy dzieciach, bo mali czytelnicy na pewno nie oczekują długiej odpowiedzi na pół strony, w środku mamy też sporo grafiki, która dostarcza nam dodatkowych tematów do rozmowy.
Dzięki tej książce mieliśmy dużo zabawy, najpierw czytałam pytanie, a potem zarówno ja, jak i córka podawaliśmy swoje odpowiedzi, a dopiero czytaliśmy tą prawidłową, większości nie udało nam się odgadnąć, ale teraz mamy już o wiele większą wiedzę. Jest to bardzo fajna pozycja zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych, bo nawet nastolatkowie nie znają odpowiedzi na te wszystkie pytania, także spokojnie nadaje się ona dla dzieci w różnym wieku, można fajnie wykorzystać też książkę do rodzinnej zabawy w quizy i sprawdzić wiedzę naszych najbliższych. Taka nauka w formie, krótkich ciekawostek bardzo nam się spodobała i na pewno będziemy czekać na inne części, które mam nadzieje się pojawią i sprawią, że dowiemy się jeszcze więcej o tym, co nas otacza.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski