Rower nie jest tylko środkiem transportu; staje się również narzędziem emancypacji, sposobem na wyzwolenie. Uwalnia on duszę i ciało od moralnych dylematów, od niemocy fizycznej, które życie we współczesnym świecie - pełnym ostentacji, konwencji i hipokryzji, gdzie stwarzanie pozorów jest wszystkim, a bycie niczym - wywołuje, rozwija i podtrzymuje ze zgubnym skutkiem dla zdrowia.
Paul de Vivie, zwany Velociem (1853 - 1930),
propagator cyklizmu i turystyki rowerowej
Nieważne gdzie, byle na rowerze i w dobrym towarzystwie - to przesłanie pierwszej zwrotki popularnej, nieco humorystycznej piosenki, która wpada w ucho po pierwszym przesłuchaniu. Sam autor i wykonawca jest również zapalonym cyklistą. Choć sama jazda na rowerze dostarcza wiele radości, to warto się zastanowić, dokąd wyruszyć na wycieczkę. Nasz przewodnik kierujemy do osób, które chciałyby połączyć rekreację rowerową z poznawaniem Polski. Prezentujemy piętnaście krain różnej wielkości, których zwiedzanie ułatwiają znakowane szlaki rowerowe. Są to całe regiony, parki krajobrazowe lub niewielkie obszary, których wspólną cechą są dobrze przemyślane systemy szlaków rowerowych.
W przewodniku czytelnik znajdzie:
o opisy miejscowości, głównych węzłów szlaków każdego regionu,
o wzmianki o interesujących krajoznawczo i historycznie miejscach na szlakach,
o przebieg szlaków rowerowych w każdym regionie,
o dane kontaktowe i adresowe punktów informacji turystycznej.
Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2013-06-05
Kategoria: Podróżnicze
ISBN:
Liczba stron: 155
Język oryginału: polski
Wybrzeże Bałtyku i pojezierza - kraina słonych i słodkich wód północnej Polski Północna Polska to kraina wód, lasów...
Nie ma lepszego sposobu, by poznać miasto, niż przechadzka po jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością dzielnicach. Przewodnik National Geographic...