Język angielski
Poziom A1-B2
NOWE WYDANIE KSIĄŻKI 144 NAJCZĘŚCIEJ UŻYWANE ANGIELSKIE CZASOWNIKI
Poznaj najważniejsze angielskie czasowniki, by z łatwością wykorzystywać je w codziennej komunikacji.
Jeśli chcesz sprawnie i w krótkim czasie nauczyć się języka angielskiego, powinieneś zwracać uwagę na KOLEJNOŚĆ poznawania nowych słów. Im szybciej opanujesz NAJCZĘŚCIEJ używane słowa, tym szybciej będziesz w stanie komunikować się w języku angielskim. A tak się składa, że jednymi z najważniejszych słów w języku są czasowniki. W końcu bez nich nie stworzysz nawet jednego zdania.
Agnieszka Drummer i Beata WIlliamson wybrały 144 najważniejsze angielskie czasowniki, swego rodzaju duszę języka, i omówiły je na kartach tej książki. Na opracowanie każdego z nich składają się cztery sekcje:
-> PROSTE - znajdują się tu: odmiana czasownika, najprostsze zdania i najpopularniejsze znaczenia. Służy jako wprowadzenie lub powtórzenie wiadomości.
-> TRUDNE - zawiera przykłady użycia czasowników w bardziej skomplikowanych konstrukcjach gramatycznych.
-> IDIOMY/ZWROTY - zawiera związki frazeologiczne, w których występuje dany czasownik.
-> CIEKAWE - to zbiór wybranych myśli znanych osób, w których znalazły się omawiane czasowniki.
Książka jest adresowana do wszystkich uczących się języka - zarówno do osób dopiero zaczynających przygodę z angielskim, jak i do tych bardziej zaawansowanych. Ci, którzy dopiero zaczynają, dowiedzą się, które czasowniki są najważniejsze, najpotrzebniejsze i najczęściej używane oraz dlaczego warto nauczyć się akurat tych 144. Ci, którzy uczą się nieco dłużej, uzupełnią swoją wiedzę i opanują trudniejsze, bardziej złożone konstrukcje z angielskimi czasownikami.
Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2021-10-01
Kategoria: Języki obce
ISBN:
Liczba stron: 328
Tematem książki jest biznesowa korespondencja elektroniczna w języku angielskim - SMS-y, e-maile, komunikatory, profile społecznościowe itp. Zamiast...
Bardzo wiele osób uczy się języków obcych, jednak tylko niewiele jest w stanie płynnie posługiwać się danym językiem obcym. Dlaczego? Ponieważ nie uczymy...