100 sposobów na Ubuntu

Zbiór praktycznych wskazówek dla użytkowników Ubuntu Administrowanie systemem Korzystanie z właściwości multimedialnych Zabezpieczanie systemu przed atakami Ubuntu Linux w ciągu niespełna dwóch lat stał się jedną z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa na świecie. Został zbudowany w oparciu o dystrybucję Debian, ale przeznaczony jest dla użytkowników domowych. Twórcy dystrybucji wybrali z zasobów Debiana najlepsze i najbardziej stabilne oprogramowanie niezbędne do korzystania z wszystkich możliwości komputera, dlatego system jest gotowy do użytku natychmiast po instalacji. Użytkownicy zaawansowani na pewno docenią w Ubuntu możliwość korzystania z pakietów instalacyjnych Debiana, dzięki którym będą mogli dostosować system do własnych wymagań i przyzwyczajeń. Książka "100 sposobów na Buntu" to skarbnica wiedzy dla korzystających z tej dystrybucji. Jej autorzy -- długoletni użytkownicy różnych dystrybucji Linuksa -- przedstawiają w niej sposoby na wyciśnięcie z Ubuntu pełni jego możliwości. Czytając ją, dowiesz się, w jaki sposób korzystać z płyty Ubuntu Live CD, jak instalować i konfigurować system oraz dostroić go do optymalnej wydajności. Nauczysz się obsługi konsoli tekstowej i środowisk graficznych, zainstalujesz nowe programy oraz wykorzystasz multimedialne właściwości komputera z oprogramowaniem Ubuntu. Poznasz sposoby uruchamiania serwerów sieciowych w oparciu o Ubuntu i zabezpieczysz system przed atakami hakerów. Uruchamianie Ubuntu Live CD Instalacja Ubuntu Współpraca z systemami Windows i Mac OS X Konfigurowanie środowiska KDE Synchronizacja z PDA Odtwarzanie płyt CD i DVD Pobieranie zdjęć z aparatów cyfrowych Instalowanie nowego oprogramowania z pakietów Zabezpieczenie sieci zaporą sieciową Kompilowanie jądra Zastosowanie Ubuntu w charakterze serwera sieciowego Poznaj najgłębiej ukryte możliwości Ubuntu.

Informacje dodatkowe o 100 sposobów na Ubuntu:

Wydawnictwo: Helion