Ocena: 0 (0 głosów)

,,Bezik - wielki pies. Boję się tego psa!" to druga z serii książek o przyjaźni sympatycznej rodzinki, z adoptowanym ze schroniska psem. Tym razem, Bezik odegra ważną rolę w życiu pewnej dziewczynki, która bardzo boi się psów. Ponownie wyruszymy więc w podróż po świecie emocji i przekonamy się, że z lękiem nie trzeba walczyć. Jak mawiają rodzice Krzysia: ,,emocje są dobre i są częścią nas".
... bez lęku wszystkim żyłoby się lepiej. Majka mogłaby mnie odwiedzać, kiedy tylko chce, a ciocia nie bałaby się wychodzić do ogrodu. Może w końcu udałoby mi się namówić ją, żeby pobujała się w moim hamaku. To byłby bardzo zabawny widok.
Im dłużej myślałem, tym wyraźniej wyobrażałem sobie lęk jako wroga, którego trzeba pokonać. Przydałby się jakiś superbohater, który rozprawiłby się z nim raz na zawsze. Mam całą ich kolekcję w swoim pokoju, może jeden z nich nadałby się do tej roli. Czuję jednak, że to nie będzie takie proste.
Czy naprawdę lęk jest naszym wrogiem? Czy musimy z nim walczyć? W drugiej części Bezika Daria Jaworska zabierze nas w kolejną podróż po świecie emocji. Razem z Krzysiem i jego przyjaciółmi przekonamy się, że wszystkie emocje są dobre, nawet jeśli wydaje nam się, że przeszkadzają. Wielki pies Bezik, przyjaciel dzieci, odegra ważną rolę w życiu pewnej dziewczynki... Oj Bezik, Bezik. Jak to było, gdy ciebie nie było?
Druga część przygód Bezika to książka dla całej rodziny, najlepiej właśnie czyta się ją...będąc razem. Nie zapomnijcie o przytulaniu!
Książka przeznaczona dla: dzieci w wieku 7-12 lat (do samodzielnego czytania) / 5-7 lat (czyta rodzic)

 

 

Informacje dodatkowe o :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788363537791
Liczba stron: 64
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

- opinie o książce

"Każdy z nas odczuwa emocje, warto się więc nauczyć, w jaki sposób je przyjąć, zamiast z nimi walczyć".

 

 

Czy bez lęku wszystkim nam żyłoby się lepiej? Otóż nie, bo jak pokazuje kontynuacja losów sympatycznego psa Bezika, wszelakie emocje są nam potrzebne, również te negatywne. I tego właśnie po lekturze tej książki nauczą się nasze dzieci, ale nie tylko. Bezik pokazuje bowiem jak wielką wartością jest obecnie rodzina, którą dopełnia bezcenna relacja z psim przyjacielem.

 

Daria Jaworska to absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zoopsycholog, dogoterapeuta. W swojej pracy zawodowej zajmuje się diagnozą i terapią zaburzeń rozwojowych, od dłuższego czasu pracuje z dziećmi i ich rodzicami. Jest promotorką świadomej adopcji czworonogów. Kocha ciszę, spokój i naturę, uwielbia celebrować czas spędzony z rodziną.

 

Krzyś ma już prawie dziesięć lat i kocha swojego psiego przyjaciela Bezika. W tym roku nie może doczekać się swoich urodzin, bo rodzice szykują mu z tej okazji prawdziwą imprezę, na którą będzie mógł zaprosić kolegów i koleżanki. Chłopiec pragnie, aby na jego urodziny przyszła także Maja, ale istnieje pewna przeszkoda. Otóż dziewczynka bardzo boi się psów i trzeba temu jakoś zaradzić.

 

"Bezik - wielki pies. Boję się tego psa!" to druga część losów tytułowego psa Bezika, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z zupełnie nowym problemem. Trzeba bowiem wspomnieć, że seria ta umiejętnie łączy w sobie walor edukacyjny i rozrywkowy, oddając tym samym w ręce młodych czytelników książkę atrakcyjną na kilku płaszczyznach. W pierwszej części serii pt. "Bezik - wielki pies. Witaj w domu" myślą przewodnią ukazanej historii jest budowanie relacji z adoptowanym psem ze schroniska, w tej natomiast autorka zabiera nas w trudny i często niezrozumiały świat emocji. Cieszy mnie fakt, że obecność psa w rodzinie staje się punktem wyjścia do dotykania tak ważnych społecznie tematów.

 

Krzyś uczy się od swoich rodziców, czym są emocje i jak sobie z nimi radzić, a tym samym uczą się również tego młodzi czytelnicy, którzy sięgną po tę książkę. Daria Jaworska, przedstawiając bowiem perypetie uroczej rodziny głównego bohatera, pokazuje czym są nasze lęki, z czego wynikają i dlaczego właśnie te złe bardzo często potrafią ochronić nas przed niebezpieczeństwem. Jednak najważniejszą myślą, z jaką każdy czytelnik pozostanie po lekturze książki jest ta mówiąca o tym, iż warto się z lękami oswoić. Historia Mai i jej obawy wobec psów doskonale obrazuje taki właśnie proces ze szczęśliwym finałem.

 

Oprócz niezwykle ważnego tematu przewodniego książki Darii Jaworskiej, który pokazuje także rodzicom, w jakich krokach rozwiązać problem lęku dziecka przed psami, "Bezik - wielki pies. Boję się tego psa!" zawiera także kilka innych atrakcyjnych elementów. Otóż autorka ukazuje perypetie Krzysia w pierwszoosobowej narracji chłopca, co niewątpliwie pozwala młodemu odbiorcy utożsamić się z bohaterem i jego codziennością. Na uwagę zasługuje również samo wydanie książki w twardej oprawie, ze stronami z dobrej jakości papieru, z cudownymi ilustracjami Edyty Grzegory, której kreska zachwyca odpowiednim doborem barw i ciekawą perspektywą.

"Bezik - wielki pies. Boję się tego psa!" to książka do samodzielnego czytania przez dzieci w wieku od ośmiu lat, ale rodzice mogą zacząć przedstawiać historię tego sympatycznego pieska już sześciolatkom. Daria Jaworska niewątpliwie drugą częścią swojej serii dokłada kolejną ważną cegiełkę w budowaniu świadomości młodych umysłów w temacie budowania relacji pomiędzy ludźmi i psami, dodając do tego pojawiające się w każdym wieku lęki. Zdecydowanie nie może zabraknąć tej książki w biblioteczce waszych dzieci.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy