Zestaw trzech tomów bestsellerowej serii w eleganckim pudełku.
Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-11-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 1448
Saga "Cukiernia pod Amorem" została wydana po raz pierwszy ponad dziesięć lat temu.
Wydawnictwo podjęło się odświeżenia serii serwując nam piękne, pastelowe i delikatne okładki w pełni oddające temat przewodni książki.
Miałam przyjemność poznać losy bohaterów kilka lat temu,jednak te okładki skradły moje serce, a przy okazji chciałam Was zachęcić do sięgnięcia po bardzo klimatyczną, tajemniczą i rodzinną sagę o Gutowie.
📖📚📖
Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia, które wzbudza zainteresowanie córki właściciela Cukiernii pod Amorem.
Iga całkowicie przesiąka historią i przepowiednią, która być może się spełniła.
Jaką zagadkę skrywa rodzinny pierścień?
Poznajemy losy trzech rodzin; Zajezierskich, Cieślaków i Hryciów.
Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a klimat tamtego czasu autorka oddała cudownie.
Poznajemy losy kilku pokoleń kobiet, a tłem jest piękno dziewiętnastowiecznych dworków, znaczące wydarzenia historyczne, zmiany danego okresu i życie codzienne.
Autorka wykreowała świetnych bohaterów, których losy nie są nam obojętne.
Moją sympatię od samego początku wzbudziła Iga, która dąży do rozwikłania sekretu, a jednocześnie przeżywa swoje problemy, motyle w brzuchu i kilka ciekawych przygód.
Jeśli chodzi o pióro autorki jest ono dopracowane, po stronach niemal płyniemy. Pani Małgorzata jest doświadczoną pisarką i to czuć zanurzając się w historie przez nią stworzone.
Jeśli lubicie klimatyczne powieści obyczajowe z rodzinnymi sekretami i leciwą przeszłością ta saga jest dla Was.
Na rynku w Gutowie właśnie mają miejsce
wykopaliska, a archeolodzy dokonują tam niezwykłego odkrycia, które wzbudza zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Szczególnie zaintrygowana odkryciem jest Iga, córka właściciela cukierni "Pod Amorem". Co odkryli archeolodzy? Czy Iga rozwikła rodzinną tajemnicę?
To moje pierwsze spotkanie z twórczością @malgorzatagutowska, nie miałam wcześniej przyjemności czytać żadnej książki autorki. Wiem, że jest to powtórne wydanie populqrnej serii #cukierniapodamorem, w bardzo ładnej szacie graficznej, dlatego też postanowiłam po nią sięgnąć.
Książka przedstawia dwie linie czasowe - są to lata 90 XX wieku oraz druga połowa XIX wieku. Dokladnie w 1995 roku możemy śledzić losy Igi Hryć oraz jej rodziny, natomiast XIX wiek to losy rodziny Zajezierskich. Tutaj zdecydowanie przeszłość przeplata się z teraźniejszością.
Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron, jednak przez mnogość postaci, szczególnie tych z rodu Zajezierskich musiałam czytać ją na dwa razy. Historia ta wymaga naprawdę dużego skupienia, by dobrze odnaleźć się w koligacjach rodzinnych i czegoś nie pomylić.
Autorka w świetny sposób oddała klimat mazowieckiej wsi z przełomu XIX i XX wieku, ukazując z jakimi przeciwnościami musieli się mierzyć wtedy ludzie, a w szczególności kobiety, bo to one odgrywały tutaj kluczową rolę.
Warto wspomnieć również o Idze, która bardzo chciała rozwikłać rodzinną tajemnicę, wszelkimi sposobami próbowała dojść do prawdy, a ja bardzo jej kibicowałam i czekałam w napięciu co odkryje dziewczyna i jak to wpłynie na jej rodzinę. Byłam pewna, że zagadka tajemniczego pierścienia zostanie rozwikłana na koniec książki, jednak autorka miała inny plan, dlatego też w najbliższych dniach planuje sięgnąć po następny tom sagi, bo jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów Cukierni pod Amorem. Moja ocena to 7/10.
,,Prostowanie ścieżek losu przynosi często opłakane skutki.".
Uczucia nie zawsze są klarowne, niekiedy targają nami od środka, burzą szyki, które skrzętnie budowaliśmy, ale kim byśmy byli bez nich. Marionetkami, pustymi w środku, jak te lalki patrzące szklanymi oczyma, ale nie widząc. Błądząc pomiędzy pustkowiem, poszukując własnej oazy.
Saga, która swoje przyciąganie zaczyna od swojej oprawy, ale to skrywające się wewnątrz zdarzenia, omawiają czytelnika w swoich szponach, trzymając niczym krople wody nad spragnionymi ustami. Delikatna opowieść, która ukazując życie, te szare, codzienne, które niekiedy do cukierkowego ma daleką drogę. Miłość miesza się z gorzką rozpaczą, nienawiść z przywiązaniem. Ogromny wachlarz emocjonalny zawarty na tych papierowych kartach.
Wraz z bohaterami przenosimy się w dawniejsze czasy, do barwnych okresów historii, kiedy to kraj nasz walczy o powrót na mapy. To niełatwy okres w dziejach ludzkości, jednak realność tych czasów oddana przez autorkę sprawiła, że bardziej odczuwamy pewne zachowania i emocje bohaterów. Obraz idealnie przedstawionych czasów powojennych, przedstawienie rzeczywistości postaci są szczegółem, który zasługuje na uznanie.
Książki w dużej mierze opierają się na rozkwicie i upadku bogatego mazowieckiego rodu, dołączając w każdej kolejnej części nową rodzinę. Autorka skrupulatnie posługuję się obiema liniami czasowymi - przeszłość i współczesność. Nie jest to przeszkodą w pozbywaniu tych pozycji ani niestanowi dla nas wyzwania.
W fabułę powieści wplata się zagadka, która pozostaje rozwiązać jednej z bohaterek, a czytelnik, stojąc obok, obserwuje i własnym krokiem stara się znaleźć odpowiedź. Jest to ciekawy przerywnik, ponieważ historia nie skupią się w całości na tym zadaniu.
Seria ta wywołała we mnie sporo przyjemnych emocji, dając możliwość podróży wraz z bohaterami, przeżywania ich rozterek i chwil uśmiechu. To przygoda, w którą wchodzimy całym swoim umysłem i ciałem, która omamiać swoim przekazem do cna.
Przeszłość splatająca się ze współczesnością, trudne wybory, a przede wszystkim silne kobiety i wielkie namiętności.
Pierwsze wydanie tej serii miało miejsce ponad dziesięć lat temu, ale dla mnie to było pierwsze spotkanie z tą powieścią i autorką.
Dostałam historię kilku pokoleń kobiet, pełną zawirowań, radości, dramatów.
Współczesność cudownie przeplata się z historią a miłość z rozpaczą, nienawiścią.
Losy Zajezierskich są pełne wzlotów i upadków, a coś spowodowało koniec tego bogatego mazowieckiego rodu.
Autorka pisze w piękny, lekki sposób. Słowa płyną i otulają jak kocyk a historia wciąga i nie chce wypuścić czytelnika z rąk. Razem z Igą chce się odkryć rodzinną tajemnicę sprzed lat.
Po tej lekturze można z całą pewnością stwierdzić, że siła jest kobietą!!!
Przyznam, że było to niezwykle przyjemne doświadczenie. Ta całkiem nowa przygoda literacka jest dla mnie napędem do odkrywania innych książek Autorki.
Polecam
Pierwszy tom sagi o Gutowie przedstawia losy kilku rodzin, żyjących w XIX wieku oraz tych we współczesnym świecie. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością, co bardzo lubię w książkach. Klimat dawnych lat został jak najbardziej oddany, dzięki czemu możemy zobaczyć jak wyglądało życie codzienne w innej epoce. Oprócz historii rodzin, jest też oczywiście wątek cukierni. Opisy pieczenia jagodzianek, bułeczek czy słodkich ciastek są miłą odskocznią od przykrych wydarzeń. Życie bohaterów, a szczególnie kobiet, nie jest bowiem usłane różami. Zdrady, miłość z rozsądku czy aranżowane małżeństwa są na porządku dziennym. Wydawało mi się, że będzie to lekka lektura, jednak autorka nie oszczędza bohaterów. Muszą się oni mierzyć z wieloma trudnościami, podejmować trudne decyzje i przyjmować ciosy od losu. Śledzenie ich historii jest zatem trochę bolesnym doświadczeniem. Dla mnie dodatkowym utrudnieniem było odnalezienie się we wszystkich imionach i nazwiskach. Jest ich naprawdę dużo. To moje pierwsze spotkanie z sagą rodzinną, więc może czytanie tego typu książek wymaga "wprawy". Ciekawym elementem powieści jest także tajemnica pierścienia i próba rozwikłania zagadki przez Igę, córkę właściciela cukierni Pod Amorem. Kiedy już w miarę uporządkowałam sobie wszystkie koligacje rodzinne, poznawanie historii postaci było zdecydowanie łatwiejsze i powieść czytało się z większą przyjemnością. Szkoda, że motyw cukierni nie został bardziej rozwinięty, tym bardziej, że występuje w tytule, ale to dopiero pierwsza część sagi, więc mam nadzieję, że w kolejnych tomach będzie się pojawiał częściej.
Autorka "Cukierni pod Amorem" w zaskakująco szczegółowy sposób przedstawia historię rodziny Zajezierskich i życie ich potomków, z niezwykłą dbałością o szczegóły, opisując wygląd dworów, okolicy, ludzi, ich zajęć, ubiorów, jedzenia i wszystkich aspektów ówczesnego życia. Sposób prowadzenia narracji sprawia, że książka jest bardzo wciągająca i nie sposób się od niej oderwać. Właściwie przeczytałam ją jednym tchem. Brak rozwiązania zagadki pierścienia i zaciekawienie dalszymi losami tak umiejętnie przedstawionych bohaterów sprawiają, że na pewno sięgnę po dalsze części sagi. Polecam wszystkim, którzy lubią historie opowiadane z pieczołowitością godną kronikarza.
Jestem pod wrażeniem wiedzy autorki, która objawia się w dbałości o detale w przedstawianiu bohaterów, ich życia i otoczenia.
Jedyny minus książki - większość romansów przedstawionych w książce miała bardzo podobny przebieg (dlatego książkę oceniam na 5, a nie na 6). Polecam książkę na wolne popołudnie. Świetnie się czyta.
Jak dla mnie, trochę za dużo tych wszystkich imion i nazwisk. Miałam zakończyć czytanie na pierwszej części ale w sumie historia nie dobiegła końca.
Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie w życiu szczęście i miłość. Zapamiętale czyta "Zmierzch" i skrycie marzy...
"Zajezierscy" to pierwsza część sagi o Gutowie. Losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji...