Wygraj książkę „Riese"

Start: 2016-10-10 Koniec: 2016-10-16
Wygraj książkę „Riese

Riese to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Cel jego budowy do dziś nie został jednoznacznie wyjaśniony.

 

Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania są sztolnie wykute we wnętrzu gór. Poczynania mężczyzny bacznie obserwuje UB i NKWD.

 

Wiosna 1992 roku. W ręce sędzi Laury Szeligi wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo go uważała. Usiłując dojść prawdy, przekona się, że tajemnica skrywana przez Riese nadal rzuca złowrogi cień, wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni. Za sprawą powieści poznajemy także dalsze losy bohaterów W cieniu Olbrzyma – debiutu literackiego autorki. Warto sięgnąć po tę książkę. Warto również wziąć udział w konkursie, który jej właśnie jest poświęcony.

 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy podać pytanie, jakie chcielibyście zadać autorce książki, Joannie Marii Kalecie. Warto również dodać powieść Riese do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako ksiązkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 16 października 2016 - trzeba więc się pospieszyć. 

 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!

Laureatami konkursu zostali: Joanna Winiarska, Kowary Krzysztof Kochańczyk, Rumia Marta Prusinowska, Międzybórz Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Książka
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy