Wygraj e-book "Siellandia"
Siellandia to powieść obyczajowa, eksponująca marzenia autora o istnieniu lepszego świata, pełnego wartości odrobinę w obecnych czasach przykurzonych. Mowa tu o przyjaźni, szlachetności, uczciwości, oddaniu sprawie, poszanowaniu drugiego człowieka, jego pracy i zainteresowań, ale również o tych tyczących się spraw wyższych — honor, ojczyzna i wiara.
Autor posiada swoją krainę marzeń, Siellandię, gdzie wszystko jest poukładane, podobne do życia ziemskiego, ale jednak inne, lepsze. Wyobraża sobie, że Siellandia została zniszczona, a jej mieszkańcy ulegli Rozproszeniu. Na szczęście Siellandianie to istoty świetnie potrafiące się dostosować do nowych warunków, a więc akceptujące warunki życia ziemskiego wśród ludzi do tego stopnia, że nie można ich odróżnić od innych ziemskich mieszkańców.
Legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie dociera też do pewnego czternastolatka o imieniu Tadeusz, bohatera niniejszego woluminu. Jest nią karmiony od dziecka przez swoją babcię, Siellandiankę. Ta od najmłodszych lat przygotowuje go do oswojenia się z myślą, że jest Malutkim, jednym z Siellandian. Malutcy słyszą mowę roślin, drzew, zwierząt, a nawet czytają w myślach innych Siellandian. To mentalne porozumienie to swoisty znak rozpoznawczy Siellandianina. Sceptycznie nastawiony do całej historii Tadeusz nagle odkrywa, że w jego otoczeniu jednak znajdują się też i inni Siellandianie, zaczyna wierzyć w wyimaginowany — jak do tej pory sądził — świat swojej babci.
Autor wyznaczył Tadeuszowi pewną misję, w myśl testamentu babci bohatera. W niniejszym woluminie jako początku tej historii misja została nakreślona. W następnych tomach okaże się, czy nastoletniemu bohaterowi uda się ją wypełnić. Poznajemy tu ukryty dla zwykłych Ludzi świat opisany w starożytnych księgach w języku siellandiańskim, który Tadeusz świetnie zna. Właściwie, kto wie, może Siellandia naprawdę istnieje? Może wielu z nas po prostu o tym nie wie? Warto poszukać w sobie moc Siellandianina, bo wartości przekazywane przez te istoty są ponadczasowe. Warto też sięgnąć po książkę Marka Pawła Bronickiego i wziąć udział w konkursie, który jej właśnie jest poświęcony.
Udział w konkursie:
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytanie. Warto również dodać Siellandię do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 26 stycznia 2016 - trzeba więc się pospieszyć.
Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!
Laureatami konkursu zostali: Maria Garnys, Rzgów Agnieszka Samoląg, Szamotuły Ilona Górecka, Opatów Gratulujemy! Nagrody wyślemy mailem.