Żeby nie było śladow


Ocena: 0.00 (0 głosów)

„Żeby nie było śladów” - najnowszy film Jana P. Matuszyńskiego, twórcy obsypanej nagrodami na całym świecie „Ostatniej rodziny” i serialu „Król” - został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Wyczekiwana produkcja o sprawie Grzegorza Przemyka będzie tam miała swoją światową premierę. Film powalczy we Włoszech o Złotego Lwa, jeden z najcenniejszych laurów w całym świecie filmowym, często będącym forpocztą do kolejnych, równie imponujących sukcesów. Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji potrwa od 1 do 11 września.

 „Wenecja jest jednym z kluczowych miejsc na filmowej mapie świata, a premiera filmu w Konkursie Głównym to, dla mnie jako reżysera, prawdziwy zaszczyt i duma. Trudno o lepsze miejsce, by oddać film publiczności” - Jan P. Matuszyński

 „Bardzo się cieszymy, że film „Żeby nie było śladów” będzie miał swoją światową premierę podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji. Wierzymy, że prestiżowy Konkurs Główny to dopiero początek drogi festiwalowej dla tego filmu. Dzięki temu widzowie na całym świecie poznają fragment polskiej historii, którym była sprawa Grzegorza Przemyka, tak ważna dla różnych pokoleń Polaków. Efekt końcowy to zasługa całej ekipy filmowej i genialnej obsady, która podczas zdjęć realizowanych w wyjątkowo trudnych, pandemicznych warunkach dała z siebie wszystko. Bardzo im za to dziękujemy. Szczególnie jesteśmy wdzięczni za współpracę reżyserowi - Janowi P. Matuszyńskiemu - z którym znamy się od lat i cieszymy się, że po raz kolejny możemy pokazywać naszą wspólną produkcję światowej publiczności” - producenci filmu Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham

Rutynowe zatrzymanie w centrum Warszawy, które zakończyło się tragedią. Zbrodnia, która poruszyła cały naród. W maju 1983 roku władze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zaangażowały cały swój aparat państwowy – Służbę Bezpieczeństwa, milicję, media, prokuraturę i sądy, aby za wszelką cenę i w majestacie prawa uchronić winnych śmierci Grzegorza Przemyka od jakichkolwiek konsekwencji.

Film fabularny „Żeby nie było śladów” oparty jest o wątki zawarte w bestsellerowym, nagrodzonym Literacką Nagrodą NIKE reportażu Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Reżyserem jest Jan P. Matuszyński – twórca obsypanej na całym świecie nagrodami „Ostatniej Rodziny” i serialu „Król”, a za produkcję odpowiada Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, producenci nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”. Autorką scenariusza do filmu „Żeby nie było śladów” jest Kaja Krawczyk-Wnuk. W projekcie wzięli udział również stale współpracujący z Janem P. Matuszyńskim twórcy, m.in. operator Kacper Fertacz („Ostatnia Rodzina”, „Król”, „Hardkor Disko”) oraz montażysta Przemysław Chruścielewski („Boże Ciało”, „Ostatnia Rodzina”, „Król”). Muzyka do filmu skomponował Ibrahim Maalouf („Blask”, „Yves Saint Laurent”). Za dźwięk odpowiedzialni byli Kacper Habisiak, Sébastien Crueghe i Jarosław Bajdowski, za kostiumy Małgorzata Zacharska („Sala samobójców. Hejter”, „Maria Skłodowska-Curie”), a za charakteryzację Pola Guźlińska („Carte Blanche”, „Król”). Scenografię przygotował Paweł Jarzębski („Kamerdyner”).

W filmie zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina, a główne role zagrają Tomasz Ziętek i Sandra Korzeniak oraz – po raz pierwszy na ekranie w dużej roli – Mateusz Górski jako Grzegorz Przemyk. Ponadto w filmie wystąpią m.in. Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Aleksandra Konieczna, Sebastian Pawlak, Adam Bobik i Tomasz Kot. Reżyserem castingu jest Piotr Bartuszek.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz francuskie ARTE, a koproducentami są CANAL+ Polska, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, a także zagraniczni partnerzy – Les Contes Modernes (Francja) i Background Films (Czechy). Zagranicznym agentem sprzedaży filmu jest New Europe Film Sales. Premiera kinowa filmu planowana jest jesienią 2021 roku.

Tagi: film fabularny dokumentalizowany na faktach

REKLAMA

ŻEBY NIE BYŁO ŚLADOW - NEWSY I STRESZCZENIA ODCINKÓW:

news image 25710

6-7 kwietnia 2024: Warszawskie Targi Fantastyki

Słońca coraz więcej, kwiecień za pasem, dlatego wraz z Targami Fantastyki zapraszamy Was na fantastyczne powitanie wiosny oraz moc zakupów oprószonych szczyptą magii!

6-7 kwietnia 2024 odbędzie się kolejna edycja najbardziej fantastycznych Targów w Polsce, w której udział weźmie kilkudziesięciu gości, kilkuset wystawców oraz wiele tysięcy uczestników!

Kwietniowa edycja Targów oferować będzie wszystko to, co z czego znane jest to obecne na warszawskim rynku od 2015 roku wydarzenie: wyjątkowych wystawców, w których asortymencie nie zabraknie rękodzieła, gadżetów, biżuterii, kosmetyków, ubrań, książek, gier i mnóstwa innych, wyjątkowych przedmiotów; spotkania z Autorkami i Autorami fantastyki oraz fantastyczną atmosferę!

Targi Fantastyki to o wiele więcej niż targi…

to spotkania z autorami książek, aktorami i ludźmi kultury to setki stoisk z rękodziełem, książkami, grami i ubraniami to tysiące cosplayerów i otwartych na świat uczestników to warsztaty, pokazy, strefy tematyczne i atrakcje to miejsce idealne na weekend w towarzystwie rodziny, jak i randkę z drugą połówką

Targi to dni pełne fantastyki, których nie można przegapić!

Bilety na Targi można nabyć przez stronę internetową oraz bezpośrednio w kasach podczas trwania wydarzenia!

Zapraszamy 6 - 7 kwietnia 2024 do EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa. 

Serwis Granice.pl jest patronem medialnym Warszawskich Targów Fantastyki. 

1 2 3 ... 91 Następna

Oceń ten film:

Chcę zobaczyć
Cytaty z filmu

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tego filmu.


Dodaj cytat
Na podstawie książki Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy