[...] kochać znaczy niszczyć.
Zapewne wielu czytelników zna baśń o Aladynie. Istnieje jednak zupełnie nowa, nietuzinkowa, wyjątkowa historia tego chłopca?
Kiedy jesteś dżinem, na wieki pozostajesz uwięziony w lampie.
Nie masz serca, jesteś kupką dymu.
Nie możesz nikogo pokochać, jesteś sam.
Ale zawsze jest nadzieja, a na świecie zdarzają się cuda.
Istniało kiedyś przepiękne miasto, w którym żyła królowa Neruby. Monarchini zaprzyjaźniła się z dżinem. Razem spędzili kilka wspaniałych lat, ale los miał wobec nich inne plany. Z pięknego miasta została tylko sterta ruin, a dżin na pięćset lat został uwięziony.
Karą za każde kłamstwo jest prawda, która prędzej czy później zawsze wychodzi na jaw.
Dżin nie ma prawdziwej postaci, jest kupką dymu. Nie może kochać, obdarzać uczuciem drugiej osoby, jest niczym. Jego zadaniem jest spełnianie życzeń.
Taki los spotkał Zahre, dżina z lampy, którą znalazł Aladyn.
Zahra jest kobietą, która skrywa mnóstwo uczuć. Nałożyła maskę chłodu, ale tak naprawdę jest wrażliwa. Cierpi z powodu swojego losu, nienawidzi swojego życia. Wydawałoby się, że jest silna, nie posiada uczuć - bo jak kupka dymu może je mieć? Bezwzględna, czeka, aż życzenia zostaną spełnione, a ona znów trafi do lampy. Jest jednak inaczej.
Większość uważa ją za samolubną i okrutną, za potwora, który chce wykorzystać głupotę innych. Jednak w życiu zdarzają się wyjątki, a takim wyjątkiem jest Aladyn. I kiedy Zahra myśli już, że na zawsze zostanie przysypana piaskiem, na ratunek przybywa chłopiec, który wyzwolił ją z okowów losu oraz pokazał nowe życie.
Zahra jest bohaterką, którą łatwo polubić. Jej charakter i siła, jaką dysponuje, robią ogromne wrażenie. Wielu ludzi jej nienawidzi, ale Zahra potrafi się ukrywać. Przybiera różne kształty, ukrywa się. Jest dziewczyną, która została skazana na setki lat życia w lampie. Od pięciuset lat jej jedynym marzeniem było ujrzenie promieni słońca i zaczerpnięcie świeżego powietrza.
Aladyn to z kolei chłopiec wyjątkowo inteligentny. Nie wykorzystuje swoich życzeń, chociaż ma taką możliwość już na samym początku. Jest sprytny i pomysłowy. Wydawałoby się, że to właśnie on odegra główną rolę w całej powieści, a jednak tak nie jest. Ta rola przypadła Zahrze.
Miłość rzadko ma coś wspólnego z wyborem.
Zakazane życzenie to książka, która przykuwa wzrok już pierwszego rzutu oka. Szata graficzna jest wyjątkowo piękna, ale przecież często pierwsze wrażenie zwielokrotnia późniejszy zawód. Na szczęście w tym wypadku jest inaczej.
Narratorką powieści jest Zahra. Opisuje ona życie, jakie prowadzi współcześnie, wspomina wyjątkowo bogatą przeszłość. Bardzo często w swych przemyśleniach zwraca się do Habibo, pięknej przyjaciółki, którą poznała bardzo dawno. Okazuje jej ogromny szacunek, jakby chciała oddać jej cześć za wspólnie spędzone lata.
[...] każdy kolejny dzień to nie dar, lecz nagroda, o którą trzeba się postarać.
Od pierwszych stron opowieść Jessiki Khoury porywa czytelnika w wir niesamowitych wspomnień oraz przygód. Nietuzinkowa fabuła sprawia, że czyta się tę książkę z zapartym tchem, z jednej strony pragnąc poznać finał całej historii, a z drugiej - nie chcąc, by książka Khoury kiedykolwiek się skończyła.
[...] nie można wybrać swojego losu, ale można wybrać, kim staniemy się za jego sprawą.
Kolejną zaletą powieści jest jej baśniowa atmosfera. Piękne, barwne opisy zachwycają, pozwalając przenieść się w opisywane przez autorkę miejsca. Na nudę nie ma tu miejsca. Niezwykła fabuła oraz atmosfera porwą każdego. Dzięki Zakazanemu życzeniu można na nowo poznać smak miłości oraz przyjaźni, które zawsze wygrywają ze złem. Pozycja obowiązkowa.
W tajnym laboratorium, ukrytym w amazońskiej dżunglii, naukowcy stworzyli nieśmiertelnego człowieka. Pia jest pierwszą istotą doskonałą, która ma dać początek...