Znana wszystkim siostra Faustyna (Helena Kowalska) nie bez powodu nazywana jest orędowniczką Bożego miłosierdzia: mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka, święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W Dzienniczku – dziele uznawanym przez katolików za arcydzieło literatury mistycznej – z najdrobniejszymi szczegółami opisała swoje duchowe doświadczenia. Niewielka książeczka Wydawnictwa Promic Święta Faustyna i Boże miłosierdzie mimo swego małego formatu bez wątpienia spotka się z aprobatą czytelnika, bowiem zamieszczone na jej stronach treści nie tylko pozwalają poznać niezwykłą osobę Apostołki, ale przede wszystkim – przez jej życie i dzieło – dostrzec miłosierną miłość Boga, jaką On sam przejawia względem każdego człowieka.
Już samo spojrzenie na okładkę kieruje myśli czytelnika w stronę ostatecznego celu: zamieszczone na niej poważne i zarazem łagodne oblicze Świętej zmusza do refleksji, która – uzupełniona o głębokie przemyślenia zawarte w poszczególnych rozdziałach – nie pozwala przejść obojętnie wobec konieczności poddania się Bożemu miłosierdziu oraz osobistego powierzenia Temu, który z miłości do człowieka oddał swoje życie na krzyżu. Całość została podzielona na cztery zasadnicze części. Życiorys (dzieciństwo we wsi Głogowiec w województwie łódzkim, trudy powołania, początki życia zakonnego, objawienia Chrystusa Miłosiernego, a także warte uwagi opisy ostatnich lat życia świętej) Mira Majdan uzupełniła o formy kultu (Obraz Miłosierdzia Bożego, Święto Miłosierdzia Bożego, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia Bożego oraz Szerzenie czci Miłosierdzia Bożego), modlitwy przez wstawiennictwo świętej Faustyny (Kolekta ze wspomnienia, Litania, Nowenna oraz Modlitwa o uproszenie łask za przyczyną świętej siostry Faustyny), a także dodatek (Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Miłosierdzia Bożego i rozpisana na dziewięć dni Nowenna do Miłosierdzia Bożego). Pomoc stanowi bibliografia, będąca zbiorem źródeł pisanych oraz stron internetowych.
Czytelnik sięgający po publikację wydawnictwa Promic szybko przekona się, iż przykład życia i dzieła siostry Faustyny Kowalskiej jest najlepszym dowodem na to, że nie pomylili się ci, którzy nazwali ją Ukrytą Sprężyną (tak o niej napisała między innymi matka Michaela Moraczewska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w latach 1928-1946), bo pobudza ona do działania wszystkich, którzy gotowi są poddać się wewnętrznemu wpływowi mocy Bożego Miłosierdzia. Oby każdy, kto zapozna się z osobistymi przemyśleniami Miry Majdan oraz fragmentami wspomnień osób bezpośrednio związanych z Siostrą Faustyną, jak najszybciej zechciał powierzyć swoje życie Bogu i poddać się Jego miłosiernemu działaniu.
„Wyobraźmy sobie, że przypadkowo wpada nam w ręce życiorys kogoś anonimowego, kto urodził się w prowincjonalnym polskim miasteczku w rodzinie oficera...
Istnienie aniołów, bezcielesnych duchów stworzonych przez Boga, należy do tych prawd wiary, które często przyjmujemy jedynie teoretycznie, nie zdając sobie...