Niektórzy mawiają, że najlepiej jest żyć, stąpając twardo po ziemi. Do zasady tej nie stosował się Wilk z… głową w chmurach. Jak to możliwe? – wszystko wyjaśni zabawna opowieść O wilku, który poleciał w kosmos. Czas sięgnąć po lekturę i wziąć udział w kolejnej przygodzie Wilka.
Tak bardzo Wilk chciał nawiązać kontakt z zamieszkującymi planety cudacznymi stworkami, że całymi nocami obserwował niebo. Nie rozstawał się z lunetą i niestrudzenie wysyłał sygnały do najdalszych zakątków galaktyki. Gdy zauważył, że na niebie coś miga, nie miał wątpliwości: to na sto procent statek kosmiczny! Nie zraziły go nawet wątpliwości pana Puchacza, studzącego entuzjazm przyjaciela. Szybko się okazało, że Wilk ma rację: potężne BANG! towarzyszyło lądowaniu statku kosmicznego. W samą porę statek osiadł w warzywniku Wilka, a ten – za sprawą malutkich Wolków – natychmiast miał się udać na Wolkową planetę. I się udał, a pełen przygód lot pomiędzy asteroidami ku Jowiszowi, imponująca pętla wokół pierścieni Saturna, wjazd z prędkością nadwolkową prosto do czarnej dziury – to tylko niektóre z wielu równie zabawnych przeżyć mocno zbitego z tropu Wilka.
Po publikację Wydawnictwa Adamada z radością sięgną dzieci przedszkolne, które wraz z Wilkiem, gdy już dotrą na Wolkową planetę, spróbują rozśmieszyć króla (nie bez powodu cały kosmos wie, że śmiech to wilcza specjalność). Czy Grubego Wolka rozweselą dowcipy, głupie miny, podśpiewywanie oraz zamaszyste kręcenie ogonem? A może będą to skoki: coraz wyżej, wyżej i wyżej…, a po nich machanie łapami w powietrzu, kręcenie się wokół własnej osi oraz lot głową w dół? O co poprosił króla Wilk? Jak smakował wolkowy omlet? Każda kolejna strona to nowe wyzwania i mnóstwo wrażeń, włącznie z międzyplanetarną podróżą kosmiczną sondą (jakie to szczęście znaleźć się wreszcie na Ziemi!).
Zabawna opowieść Orianne Lallemand zapisana została dużymi literami, co w połączeniu z powiększonymi odstępami między linijkami ucieszy te dzieci, które posiadają już umiejętność czytania. Zapisane prostym językiem zabawne dialogi ułatwiają zrozumienie treści, pobudzając równocześnie wyobraźnię. Przesłanie (znaczenie pomocy udzielanej potrzebującym, moc wzajemnych relacji, radość z posiadania przyjaciół) dzięki lekturze staje się możliwym do zaakceptowania. Piękne, duże i wyraźne ilustracje autorstwa Éléonore Thuillier doskonale uzupełniają tekst. Na wewnętrznych stronach okładki znalazł się graficzny zapis Układu Słonecznego (wraz z planetą karłowatą, jaką jest Pluton).
Opublikowana w wyróżnionej w konkursie „Świat przyjazny dziecku” serii Przygody Wilka książka O wilku, który poleciał w kosmos nie jest ani pierwszą, ani ostatnią. Przeczytać warto każdą z nich.
Tym razem Wilk wpadł na ekstrapomysł! Zostanie SUPERBOHATEREM! Wystarczy odpowiednie przebranie i proszę - mamy EKSTRAFANTASTIKOWILKA! Czy dzięki...
Mount Everest, Kilimandżaro, Machu Picchu, Fudżi, Mount Blanc wejście na każdą z nich to dla Wilka, zapalonego wspinacza, szczyt marzeń, a gdyby jeszcze...