Recenzja książki: Muminek, Mała Mi i dziki wiatr

Recenzuje: Natalia Miszczak

Rodzinę Muminków myślę, że zna większość z nas. Jest to kultowa seria z dziecięcych lat i ciszę się, że powstało nowe wydanie, dzięki któremu możemy zapoznać nasze pociechy z tą zabawną rodziną i jej przygodami. Tym razem przychodzę do Was z książką "Muminek, Mała Mi i dziki wiatr", która niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych wartości.

W krainie Muminków nastała paskudna pogoda, zerwał się ogromny wiatr, przez który nikt nie może wyjść na podwórko. Mała Mi jest niepocieszona, a że bardzo niesforna i buntownicza z niej dziewczyna, która nie zawsze słucha innych, wpada w tarapaty, ponieważ bardzo chce puszczać swój wspaniały latawiec i postanawia za wszelką cenę postawić na swoim. Na pomoc i poszukiwania małej bohaterki wyrusza Muminek wraz z tatą.

Przyznać muszę, że przedstawiona historia jest naprawdę mądra. Opowieść pokazuje małym czytelnikom, że w życiu nie powinno się od razu nastawiać negatywnie wobec drugiej osoby, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy nasze losy skrzyżują się i być może ta druga osoba okaże wobec nas pomocną dłoń. Dobitnie ukazuje, że należy zastanowić się nad tym, co chce się powiedzieć, bo słowa mają moc i mocno potrafią zranić czy wystraszyć. Książeczka uczy także, że należy słuchać starszych od siebie i nie stawiać za wszelką cenę na swoim, ponieważ inni, a szczególnie starsi, mają o wiele większe doświadczenie w życiu. Najmłodsi czytelnicy wynieść z niej mogą również mądrość, aby nie stawiać swoich potrzeb na pierwszym miejscu, a nasze czyny mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych.

Niewątpliwie książka "Muminek, Mała Mi i dziki wiatr" to naprawdę świetne wydanie, które niesie ze sobą wiele mądrych przesłań. Jako rodzice możemy porozmawiać z naszą pociechę na tak ważne tematy i uświadomić młodego człowieka, co w życiu jest ważne i jakimi wartościami należy kierować się w nim. Sama historia jest bardzo ciekawa i przedstawia opowieść o wietrznym dniu, podczas którego nie brakuje przygód, a nawet takich, które mogą wywołać deszczyk emocji. Idealnym dopełnieniem całości są piękne ilustracje cieszące oko. Bohaterowie wyglądają sympatycznie, barwy są mocno nasycone, a kolorystyka bogata. Zdecydowanie nie odbiegają od oryginału i tworzą wyjątkowy klimat. Jest to kolejna książka o przygodach Muminka, na której się nie zawiodłam i którą serdecznie polecam. Prosty język, świetne ilustracje i klasyka bajek, to genialne połączenie.

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Opowiadania dla dzieci i młodzieży Książeczki obrazkowe dla dzieci Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące Fabularne książki obrazkowe Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Muminek, Mała Mi i dziki wiatr

Zobacz opinie o książce Muminek, Mała Mi i dziki wiatr
Autor
Opowiadania z Doliny Muminków
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Opowiadania z Doliny Muminków

"Opowiadania z Doliny Muminków" to siódmy z kolei tom słynnej sagi o Muminkach, autorstwa Tove Jansson. W odróżnieniu od innych książek...

Słoneczne miasto
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Słoneczne miasto

Dwie nowele niezrównanej Tove Jansson. Kamienne pole (przeł. Teresa Chłapowska) to historia Jonasza, który przeszedł na emeryturę. Zamierza w tym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung