Recenzja książki: Introwertyczka w głośnym świecie

Recenzuje: BOOKSARE_MYPASSI

„Nie przepraszam już za nic. Po prostu jestem sobą”.

Autorka z charakterystycznym humorem ukazuje w tej książce, jak skomplikowane potrafi być życie, kiedy nade wszystko cenisz spokój, a dobra książka i kubek gorącej herbaty to dla ciebie o wiele lepsza recepta na udany wieczór niż impreza.

Debbie mierzy się z poczuciem wyobcowania, wrażeniem, że nie spełnia oczekiwań, by w końcu lepiej zrozumieć siebie - i odkryć, że w głośnym świecie jest też miejsce dla cichych introwertyków.

To powieść graficzna, która w humorystyczny, a zarazem introspektywny sposób opowiada o życiu introwertyczki w dzisiejszym zabieganym i głośnym świecie.

Książka składa się z serii krótkich, zabawnych, a niekiedy melancholijnych komiksów, które ilustrują codzienne zmagania i myśli introwertyczki. Autorka dzieli się osobistymi doświadczeniami, pokazując, jak trudne jest życie dla kogoś, kto potrzebuje spokoju i samotności, aby naładować swoje baterie.

Książka świetnie ukazuje, czym jest introwersja. Pokazuje, że to nie jest wada, lecz cecha osobowości, która ma swoje unikalne zalety, tj. m.in. zdolność do głębokiego myślenia i empatii.

Porusza ona temat trudności, z jakimi borykają się introwertycy w interakcjach społecznych. Od problemów z small talkiem po potrzebę izolacji, gdy zgiełk świata staje się dla nich zbyt przytłaczający.

To hołd dla samoakceptacji. Autorka zachęca introwertyków, aby byli sobą i akceptowali swoje potrzeby, mimo że mogą one być niezrozumiane przez większość społeczeństwa.

Rysunki są proste, ale niezwykle sugestywne, doskonale oddają emocje bohaterki, co sprawia, że pozycja ta jest przeznaczona zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

To mądra, wartościowa i potrzebna książka, ponieważ ukazuje, że społeczeństwo tworzą różni ludzie. Tą inność należy szanować i akceptować, bo każdy jest potrzebnym i wartościowym człowiekiem. Ta pozycja daje głos introwertykom i pomaga lepiej zrozumieć ich codzienne wyzwania. Debbie Tung z empatią i humorem pokazuje, że bycie introwertykiem nie jest powodem do wstydu, lecz cechą, która dodaje głębi i wyjątkowości każdej osobie. Książka jest doskonałą lekturą dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie lub swoich bliskich introwertyków. Polecam.

[Współpraca @WydawnictwoNaszaKsięgarnia ]

Tagi: Komiksy i powieści graficzne Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - choroby w tym przewlekłe Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Introwertyczka w głośnym świecie

Zobacz opinie o książce Introwertyczka w głośnym świecie
Autor
Wszystko w porządku
Debbie Tung0
Okładka ksiązki - Wszystko w porządku

,,Wszystko w porządku" to poruszająca powieść graficzna o walce z depresją. Rysowniczka Debbie Tung dzieli się z czytelnikami osobistymi doświadczeniami...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung