Recenzja książki: Drapieżniki. Z bliska 3D

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Drapieżniki to zwierzęta, które oprócz strachu wzbudzają także w człowieku podziw i zachwyt dla swojej niczym nieograniczonej siły i sprytu. O zwyczajach, umiejętnościach i sposobach polowania najmłodszy i ten nieco starszy czytelnik przeczytają we wspaniałej, bogato ilustrowanej publikacji „Drapieżniki. Z bliska 3D”.

Drapieżniki to nie tylko dzikie i potężne koty, takie jak lwy czy gepardy. Młody czytelnik dowie się z książki, że drapieżniki zamieszkują także morskie głębiny, ale również zaadoptowały sobie przestworza. Drapieżniki znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego. Żywią się innymi, zwykle mniejszymi od siebie stworzeniami. Aby polowanie zakończyło się sukcesem, drapieżniki przez miliony lat ewolucji wypracowały odpowiednie strategie. Drapieżne koty posługują się ostrymi zębami i pazurami. Sowy polują przy użyciu silnego dzioba i wielkich szponów. Żeglarz portugalski natomiast obezwładnia swoją ofiarę silnie toksyczną substancją wydzielaną przez parzydełka. Szczególną uwagę poświęcono w publikacji wielkim, drapieżnym kocurom. Opisane zostały zwyczaje jaguarów, lwów, lampartów oraz panter. Bardzo ciekawy rozdział dotyczy drapieżników zamieszkujących strefy umiarkowane, tajgi, tundry oraz strefy polarne. Mowa tu przede wszystkim o wilkach, niedźwiedziach polarnych i lisach. Młodych odkrywców z pewnością zainteresuje fragment dotyczący podmorskich drapieżników – rekinów ludojadów i niebezpiecznych ośmiornic. Oprócz tego w publikacji znalazły się rozdziały poświęcone drapieżnym ptakom oraz gadom.

„Drapieżniki” to książka, w której czytelnik na każdej stronie natrafi na trójwymiarowe elementy. Z jej kart wypłynie do czytelnika rekin – i to dwukrotnie, wyskoczy gigantycznych rozmiarów pasikonik czy wyfrunie piękny bielik amerykański. Oprócz tych fascynujących elementów w publikacji znalazły się wysuwane zakładki, miniksiążeczki oraz ruchome, pokryte kolorowymi ilustracjami koła. Rysunki towarzyszą czytelnikowi na każdym kroku. Niektóre są bardzo duże, zajmują niemal całą stronę książki, inne natomiast są malutkie. Każda ilustracja opatrzona została komentarzem. Czasami jest to duża dawka konkretnych, choć uproszczonych informacji. Zdarzają się także krótkie wzmianki, przywodzące na myśl raczej ciekawostki i dodatkowe informacje dla zainteresowanych tematem.

Książka kierowana jest przede wszystkim do małych, rozpoczynających edukację szkolną lub uczęszczających do zerówki dzieci. Młodsze pociechy raczej zanudzi miejscami trudny tekst, a rozkładane elementy ulegną zbyt szybko zniszczeniu. „Drapieżniki” to publikacja, która z pewnością okaże się doskonałą pomocą także dla nastolatków. Dostarczy ogromnej ilości informacji z zakresu biologii, co pomoże i ułatwi przyswajanie wiedzy z zakresu tego przedmiotu.

„Drapieżniki” to książka napisana przystępnym, prostym i jasnym językiem. Skorzystają z niej zarówno starsze dzieci, jak i zaczynające dopiero doceniać piękno świata maluchy. Publikacja oprócz tego, że uczy, przede wszystkim bawi. Zaskakujące i perfekcyjnie wykonane elementy, duże, kolorowe ilustracje oraz ruchome części sprawią, że uczenie się biologii przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się niezapomnianą przygodą.

Kup książkę Drapieżniki. Z bliska 3D

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Drapieżniki. Z bliska 3D
Autor
Książka
Inne książki autora
Starożytny Egipt Szkolny niezbędnik
Anita Ganeri0
Okładka ksiązki - Starożytny Egipt Szkolny niezbędnik

Wszystkie informacje znajdziesz bardzo szybko i łatwo dzięki systemowi słów kluczowychNa każdej stronie znajduje się materiał źródłowy, który możesz zacytować...

Monstrrualna erudycja wstrząsająca trzęsienia ziemi
Anita Ganeri0
Okładka ksiązki - Monstrrualna erudycja wstrząsająca trzęsienia ziemi

Czy geografia jest twoją zmorą? Czy masz już dosyć zbutwiałych map, obrzydliwych kup kamieni i okropnych diagramów? Pożegnaj na zawsze nudne lekcje geografii...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy