Alex Kava jest jedną z najbardziej znanych autorek, thrillerów psychologicznych, na świecie. Jej prawdziwe imię to Sharon, urodziła się w Nebrasce. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła bardzo wcześnie, jednak na początku wsparcia udzielał jej tylko młodszy brat, ponieważ rodzice chcieli ją zniechęcić do pisarstwa. Gdy skończyła studia, otworzyła własną firmę graficzną. W końcu jednak wróciła do pierwotnego planu i bez reszty poświęciła się pisarstwu.
Dotyk zła jest tomem rozpoczynającym serię o pracy i życiu specjalnej agentki FBI – Maggie O’Dell; która zajmuje się tworzeniem profili psychologicznych seryjnych morderców. Tym razem zostaje ona wysłana do małego miasteczka w Nebrasce – Platte City. Trzy miesiące wcześniej schwytano tam i stracono seryjnego mordercę dzieci – Ronalda Jeffreysa. Jednak teraz ktoś znowu zaczął zabijać małych chłopców, a zbrodnia nie różni się niczym od poprzednich. W śledztwie Maggie ma korzystać z pomocy młodego szeryfa, który stanowisko przejął po swoim ojcu. Niestety, Nick Morelli bardziej zna się na uwodzeniu kobiet niż na sprawach kryminalnych.
Kto wygra w tej chorej grze? Czu uda się odkryć tożsamość zabójcy i doprowadzić do jego pojmania? Jakie są motywy jego postępowania? To tylko kilka pytań, jakie nasuwają się czytelnikowi w czasie lektury, a odpowiedzi odnajdziemy z pewnością w Dotyku zła.
Bardzo często prawdziwą próbą, pozwalającą dokonać rzetelnej oceny książki, jest jej druga lektura. A Dotyk zła miała przyjemność czytać właśnie po raz drugi. I choć znałam już zakończenie, i tak warto do tej książki powrócić. Z całą stanowczością stwierdzam, że powieść przy drugim czytaniu nie traci. Autorka nadal potrafi zaskoczyć swoimi rozwiązaniami niektórych sytuacji oraz językiem, który z całą pewnością trafi do każdego. Jest on bardzo żywy i plastyczny, dzięki czemu mamy wrażenie, że uczestniczymy w całej sprawie, po prostu stojąc z boku i przyglądając się pracy głównej bohaterki, a nie tylko czytając o niej. Fabuła jest prowadzona naprawdę doskonale, a autorka stopniowo podnosi napięcie, by w punkcie kulminacyjnym doszło dosłownie do „wybuchu”.
Kolejnym dużym atutem książki jest bardzo dokładne odwzorowanie pracy nie tylko funkcjonariuszy policji i profilera FBI, ale całej jednostki śledczej. Autorka zadbała tutaj o każdy szczegół. Podobną skrupulatność możemy zauważyć również w przypadku kreacji bohaterów. Kava tworzy nie tylko portrety psychologiczne, ale także ukazuje nam marzenia, emocje i najbardziej skrywane tajemnice poszczególnych bohaterów. Można powiedzieć, że uzewnętrznia ich dusze, aby czytelnik sam mógł ocenić, kto jest tu dobry, a kto - zły.
Dotyk zła to znakomity kryminał, któremu nic nie można zarzucić. To świetny wstęp do twórczości Alex Kavy, którą z całą pewnością warto poznać.
Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym...
Wciągająca fabuła, dynamiczna akcja, umiejętnie budowane napięcie... "Płomienie śmierci" to już dziesiąta powieść z bestsellerowego cyklu o przygodach...