Tajemnica z przeszłości

„Tajemnica z przeszłości” to przede wszystkim książka o trudnych relacjach rodzinnych.

Karolina i Malwina to siostry, które dzieli bardzo wiele. Nie mają ze sobą dobrego kontaktu. Kiedy dowiadują się, że zmarł ich dziadek, który je wychowywał, jadą do miejsca, w którym się wychowywały. Karolina chce jak najszybciej wracać do swojego życia, jednak Malwina zostanie tu trochę na dłużej, ponieważ dziadek po śmierci postawił jeden warunek. Muszą znaleźć Stefanię i przekazać jej listy. Kto to jest Stefania i o jakie listy chodzi? Przed Malwiną trudne zadanie.

Bohaterowie książki są bardzo autentyczni. Karolina goni za karierą, Malwina to spokojna osoba, której wydaje się, że nie potrafi okazać uczuć. Tak naprawdę nigdy nie była zakochana. Dziewczyny trafiły pod skrzydła dziadka, gdy ten miał ponad siedemdziesiąt lat. Nie wiedział nic na temat wychowania nastolatek, dlatego dziewczyny bardzo szybko opuściły jego dom.

Często jest tak, że zdajemy sobie sprawę, że nic nie wiemy o osobach, z którymi żyjemy na co dzień.

Książka bardzo mi się podobała i czas z nią spędzony uważam za bardzo udany.

Informacje dodatkowe o Tajemnica z przeszłości:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-08-10
Dodał/a opinię: monikaswiatek

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Tajemnica z przeszłości

Kup książkę Tajemnica z przeszłości

Bo przecież życie, które wiedziemy, jest tylko sumą podjętych przez nas decyzji. I tylko czas ma tyle mądrości i odwagi, by ujawnić, czy były dobre, czy złe.

Jestem daleka od słów "dziadek by tego chciał", zawsze mnie drażniło, że wkładamy w usta osób zmarłych słowa, które chcielibyśmy usłyszeć, a których oni może wcale nie mieliby ochoty wypowiedzieć.

Miłość na niby
Jagoda Wochlik0
Okładka ksiązki - Miłość na niby

TO, CO NA POCZĄTKU MIAŁO BYĆ TYLKO NA NIBY, STAJE SIĘ Z CZASEM PRAWDZIWE. Maks odniósł w życiu sukces. Ma stabilną i dobrze płatną pracę oraz własne...

Milion smutnych atomów
Jagoda Wochlik0
Okładka ksiązki - Milion smutnych atomów

Amelia i Józef są parą od pięciu lat, oboje jednak czują, że nie jest już między nimi jak dawniej. Wydaje im się, że wciąż bardzo się kochają, mimo to...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska