Szkarłatna litera

Akcja książki toczy się w XVII wieku. Wśród surowej purytańskiej ludności Nowej Anglii nie ma miejsce na cudzołożnice. Kobiety takie piętnuję się szkarłatną literą na ubraniu. Pamiętając mgliście film z Demi Moore już od jakiegoś czasu przymierzałam się do sięgnięcia po tę pozycję. Bardzo lubię książki historyczne, jednak na niej lekko się zawiodłam. Wprawdzie zaczyna się ciekawie, kiedy to odbywa się proces Hester, której mąż od kilku lat jest nieobecny, a kobieta zachodzi w ciążę z innym mężczyzną. Uparcie nie chce wyjawić kto nim jest. I tu się kończy jak dla mnie ciekawsza część książki. Wprawdzie potem nie jest źle, ale jednak czegoś mi brakuje. Wszystko toczy się zbyt wolno. Na pewno plusem jest przedstawienie purytańskiej ludności amerykańskiej, której surowe zasady nie jednemu ówczesnemu załamały życie.

Informacje dodatkowe o Szkarłatna litera:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7384-190-3
Dodał/a opinię: Shi4

Zobacz opinie o książce Szkarłatna litera

Kup książkę Szkarłatna litera

Oczywiście, apostołem nowej prawdy musi być kobieta, lecz kobieta czysta, piękna i wzniosła. Mądrość jej nie powinna wykwitać ze smutku rozpaczy, lecz z niebiańskiej radości. Dowiedzie ona najwymowniejszym świadectwem własnego życia, że święta miłość obdarzy nas szczęściem.

Hasłem twoim niechaj zawsze będzie prawda i tylko prawda. Otwarcie ukazuj światu jeśli nie to, co jest w tobie najgorszego, to przynajmniej rysy, z których można by o nim wnioskować.

Opowieści z zaczarowanego lasu (#11). Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Opowieści z zaczarowanego lasu (#11).  Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE

Opowieść o olbrzymie Anteuszu, mądrym i silnym Herkulesie i małych ludzikach zwanych Pigmejami. Czy Anteusz przyjaźnił się z Pigmejami? Co go odróżniało...

Mity greckie cz1 Dziecięcy raj
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Mity greckie  cz1 Dziecięcy raj

Dziecięcy raj to pierwszy z serii sześciu mitów greckich wchodzących w skład książki Opowieści z zaczarowanego lasu. Mity te zostały napisane specjalnie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska