Opowieść o olbrzymie Anteuszu, mądrym i silnym Herkulesie i małych ludzikach zwanych Pigmejami. Czy Anteusz przyjaźnił się z Pigmejami? Co go odróżniało od zwykłego człowieka? W jaki sposób rosła jego siła i czy został pokonany? Poczytaj-posłuchaj historii o małych i dużych, o słabości i sile, o strachu i odwadze.

,,Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne'a" są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez ,,zaczarowany las" - sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie ,,odkopany" przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców - oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować ,,las zaczarowany", a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (...) Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona - Joanna Olech.

W serii ukazały się: Dziecięcy raj, Głowa Meduzy, Złotodajna moc, Trzy złote jabłka, Cudowny dzban, Chimera, Minotaur, Zęby Smoka, Pałac Kirke, Nasiona granatu, Pigmeje, Złote Runo

Informacje dodatkowe o Opowieści z zaczarowanego lasu (#11). Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-26
Tytuł oryginału: Tanglewood Tales for Boys and Girls. The Pygmies

Tagi: Publikacje o mitologii i starożytnych religiach dla dzieci i młodzieży Fabularyzowane mity i legendy Publikacje o potworach smokach i mitycznych stworzeniach dla dzieci i młodzieży Publikacje o niewyjaśnionych zjawiskach i tajemnicach dla dzieci i młodzieży Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 8 lat

Kup książkę Opowieści z zaczarowanego lasu (#11). Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE

Mity greckie 2
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Mity greckie 2

Kolejna część mitów greckich Nathaniela Hawthorne?a opowiada o wyprawie Perseusza do krainy Gorgon - mitycznych kobiet-potworów. Perseusz ma przynieść...

Szkarłatna litera
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Szkarłatna litera

Powieść psychologiczna ukazująca historię cudzołożnicy, która w purytańskiej Nowej Anglii w XVII wieku zostaje skazana na noszenie znaku hańby: szkarłatnej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;