Pielęgniarka

Główna bohaterka Rose oddana swojej pracy pielęgniarka i kochająca żona, nagle okazuje się bezwzględną morderczynią, która przyznaje się do zamordowania z zimną krwią bezbronnego młodego mężczyzny - pacjenta szpitala w którym pracuje. Skazana na dwadzieścia lat ląduje w więzieniu i w tym właśnie momencie poznajemy Theo - walczącego o uznanie pisarza, który wyczuwa w historii Rose okazję do zaistnienia. Wyczuwając drugie dno, spotyka się z kobietą chcąc poznać jej opowieść. Jak się później okazuje miał nosa, bo mężczyzna, którego zabiła nie był dla niej obcy. Prawdę powiedziawszy, to nie spodziewałam się niczego szczególnego po tej książce. W zasadzie pierwszy raz czytałam thriller psychologiczny, więc nie miałam wrobionej opinii i nie mogłam do niczego porównać dynamiki rozkręcanej się akcji. W pewnym momencie, gdzieś tak po 100 stronie coś przeskoczyło i nie mogłam już się od niej oderwać! Książka do samego końca trzyma w napięciu i niepewności. Historia głównej bohaterki mocno mnie wzruszyła, aż do tego stopnia, że zrobiło mi się jej bardzo szkoda. Morderstwo, ślepa - toksyczna miłość, kłamstwo, intryga, zdrada i utrata marzeń oraz trudne relacje rodzinne, to główne z wątków poruszonych w książce.

Informacje dodatkowe o Pielęgniarka:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-07-13
Tytuł oryginału: The Nurse
Dodał/a opinię: zeroosiemzerotrz

Zobacz opinie o książce Pielęgniarka

Kup książkę Pielęgniarka

Rodzicielstwo jest jak niekończący się dyżur, ze nawiążę do klimatów medycznych.

Najgorsze cechy charakteru zwykle ugruntowują się z czasem i ostatecznie wypierają te dobre.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska