Nie dopniesz swego

Ta książka mnie po prostu pochłonęła w całości. Wszystkie inne zajęcia poszły w odstawkę.
Oby więcej takich treści!

Gabriela Sawicka - bezczelna i skuteczna prokurator. Wraca do Szczecina i od razu dostaje głośną sprawę.
Musi rozwikłać zagadkę braku ciała. Znaleziono tylko rękę. Wszystko wskazuje, że część ciała należy do męża szanowanej prokurator, która od początku utrudnia śledztwo.
W rozwikłaniu sprawy Gabrieli pomagają zdolni policjanci, a Rafał Michalski szczególnie ją intryguje. Obydwoje dążą do sprawiedliwości, jednak każdy na swoich zasadach.
Czy uda im się ująć sprawcę?
Czy przeszłość prokuratur Sawickiej nie przeszkodzi w prowadzeniu dochodzenia?

Jeśli szukacie dobrego kryminału, z mnóstwem zagadek, i ze światem prokuratorskim i policyjnym w tle to nie czekajcie.
Łapcie za książkę Diany!
Historia zaczyna się z przytupem
i tak samo się kończy. Zwroty akcji, pomimo, że oskarżoną znamy już na początku. Dużo postaci, które mogą na początku wydawać się nie potrzebne, jednak wszystko łączy się w jedną spójną całość. Znajdziemy tutaj przede wszystkim szukanie prawdy i sprawiedliwości. Nie zawsze prokurator Sawicka działała zgodnie z prawem, ale to dodawało tylko histori smaczku. Tak samo jak jej bezczelność, cięty jezyk, pewność siebie i metody współpracy.
Kolejnym plusem jest to, że autorka nie zasypywała nas profesjonalnym językiem prawniczym. Dzięki temu przez rozdziały się płynie, zwłaszcza, że są krótkie. Czytelnicza uczta dla fanów kryminału.

Zakończenia książki kompletnie się nie spodziewałam. Byłam tak zaskoczona, że ciężko będzie wytrzymać do kontynuacji tej serii.
Na pewno sięgnę po inne pozycje Diany Brzezińskiej i Was też namawiam do tego. Nie pożałujecie.

Informacje dodatkowe o Nie dopniesz swego:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię: Wioletta Jachym

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Nie dopniesz swego

Kup książkę Nie dopniesz swego

– (...) Co robisz oprócz rozstawiania policjantów po kątach i sprowadzaniach wszystkich do parteru? – Ładne określenie na bycie prokuratorem.

–To nie targowisko, tylko prokuratura, a ja nie przekupa, tylko prokurator.

Zaufasz mi
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Zaufasz mi

Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych samobójstwach. Życie odbiera sobie młody chłopak wychodzący na...

Nie odkryjesz prawdy
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie odkryjesz prawdy

Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej. Twierdzi, że jest seryjnym zabójcą prostytutek. Chce rozmawiać tylko z Sawicką. Robi wszystko, by oskarżono go...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska