Lucyna. Zerwana nić

"Lucyna.Zerwana nić" to kolejna powieść Anny Stryjewskiej opisująca życie zwykłych ludzi. Autorka zabiera nas w sentymentalną podróż do Łodzi ,Niemiec i Ameryki lat 70 i 80. Portret wiarygodny ,ale również szokujący . Ludziom żyło się różnie,wiadomo jakie to były czasy ,brakowało wszystkiego . Układy i działanie na granicy prawa niejednokrotnie dawały większe możliwości .Wielu rodaków decydowało się na wyjazd za granicę . Wiadomo tam ludziom żyło się lepiej. Historia napisana przez Autorkę zaskakuje i wywołuje szereg różnych emocji . Muszę przyznać ,że momentami byłam zła na bohaterów i ich wybory . Nie mi ich oceniać ,bo sama nie wiem jakbym się zachowała będąc na ich miejscu . Mówi się,że w życiu wszystko dzieje się po coś .

Tej historii nie da się tak po prostu opowiedzieć . Każdy czytelnik zinterpretuje ją po swojemu ,tłumacząc zachowania i wybory bohaterów . Lucyna marząc o innym życiu niż matka wierzy ,że życie z Julianem da jej to czego nie miała jej rodzicielka. Wszystko toczy się w miarę dobrze do momentu kiedy kobieta dowiaduje się ,że Julek trafił do więzienia w Berlinie Zachodnim. Lucyna postanawia wyruszyć do Niemiec ,aby go ratować . Dzięki pomocy fałszerza dokumentów Wojtka ,który jest przyjacielem udaje się jej przekroczyć nielegalnie granicę. Podróż nie była lekka ,do tego okazuje się ,że Julek ma teraz inne priorytety niż żona i ukochana córeczka.  Wtedy do akcji wkracza Wojtek wierząc na swój moment w życiu Lucyny.

Co takiego zrobił Julek ? Czy to już koniec podróży Lucyny ? Do czego Bemowo kobietę Wojtek i co z tego wyniknie? Czy podróż w nieznane jest dobrym pomysłem?

"Zapadła niezręczna cisza, Lucyna przełknęła głośno ślinę i odwróciła twarz w stronę okna, chcąc ukryć kołyszące się w oczach łzy.Nic z tego wszystkiego nie rozumiała, wiedziała tylko to, że jej podróż trwać będzie dalej".

Autorka w tej powieści czaruje nas słowem. Znakomicie odwzorowując czasy w których dzieje się ta historia. Do tego wiedzą ,że mamy do czynienia z historią prawdziwą podsyca ciekawość. Losy bohaterów stają się czytelnikowi tak bliskie jakby sam w nich uczestniczył . Emocje odczuwa się podwójnie, czekając na finał tej historii.

Powieściowa Lucyna twierdzi,że "niczego nie żałuje ". Musicie koniecznie sprawdzić jak potoczyła się jej życiowa droga ..

Często dokonujemy wyborów, które nie zawsze są odpowiednie. Niestety życie to nie bajka i czasami musimy się potknąć ,popełnić błąd ,aby wstać ,otrzepać się i iść do przodu.

"Serce Lucyny ścisnął żal. Oby tylko dotrwać i dotrzeć do celu, pocieszała się. Później już będzie tylko lepiej".

Informacje dodatkowe o Lucyna. Zerwana nić:

Kup książkę Lucyna. Zerwana nić

Skradziona kołysanka
Anna Stryjewska0
Okładka ksiązki - Skradziona kołysanka

Miała wszystko. Straciła wszystko. Żywiołem Barbary jest scena, a wielką miłością rodzina: mąż i mała córeczka. To dla niej przerywa karierę i to jej...

Dama w kapeluszu
Anna Stryjewska0
Okładka ksiązki - Dama w kapeluszu

Poruszająca opowieść o przyjaźni między podziałami, miłości i dążeniu do realizacji marzeń... Młodziutka Apolonia, chcąc uniknąć kolejnych, brutalnych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;