Klub czytelniczy dla samotnych serc

Książki mają w sobie magiczną, niezwykłą moc! 🙂
Łączą ludzi, sprawiają, że przenosisz się do innego świata, wywołują ogrom emocji, pozwalają odciąć się od codziennych problemów… a Twoim zdaniem jaką mają jeszcze w sobie siłę? 🙂

Klub czytelniczy dla samotnych serc to niezwykła podróż w głąb nas samych. To książka, która pokazuje, że każdy, niezależnie od wieku, utrapień i bolączek może znaleźć pocieszenie wsród liter, wyrazów, kolejnych zdań pojawiających się na stronach danej historii.
To książka o książkach 🙂 O tym ile dobra i pokrzepienia niosą w sobie bohaterowie literaccy. Choć czasem napotykają na wiele przeszkód to czytelnik tak wiele może się od nich nauczyć i przełożyć to na własne kroki w swojej codzienności.

Czy starszy pan może zaprzyjaźnić się z młodą dziewczyną? Oczywiście, a to wszystko za sprawą właśnie książek, które wywołują potrzebę rozmowy i podzielenia się wrażeniami.
Aleisha znajduje listę książek, które według autora owego spisu mogą stać się w pewnym momencie życia po prostu potrzebne. Sięga po każdy wymieniony tytuł i poleca je Mukeszowi. Oboje przechodzą trudny czas, czy owe historie pozwolą im odnaleźć się na nowo i pogodzić z codziennością?

Przyglądałam się bohaterom i kibicowałam im na każdym kroku, miałam nadzieję, że podniosą się, że uda im się uporać z każdym problemem. Niekiedy przychodziły momenty zwątpienia, ale to właśnie książki stały się drogowskazem.

Kiedy poznałam finał tej historii, zamknęłam szybko książkę i pobiegłam do mojej osiedlowej biblioteki. Weszłam między regały, poczułam spokój i ten specyficzny zapach. Niestety nie znalazłam żadnej listy polecanych tytułów, ale może ja taką zrobię, może ktoś się skusi? Jak tylko o tym myślę pojawia się uśmiech na mojej twarzy. Dzielmy się historiami, bo może ktoś zatraci się w danej historii i znajdzie spokój 🙂

Informacje dodatkowe o Klub czytelniczy dla samotnych serc:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-04-12
Tytuł oryginału: The Reading List
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Proza literacka

Zobacz opinie o książce Klub czytelniczy dla samotnych serc

Kup książkę Klub czytelniczy dla samotnych serc

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska