Klątwa Czarnoboga

Tom 1 cyklu Bliskie spotkania czarciego stopnia

Nieoczekiwane znalezisko odmienia życie trzynastoletniego Makarego i jego przyjaciół. Odnaleziony totem - drewniany posąg opatrzony wizerunkiem prastarego bóstwa, to przysłowiowa puszka pandory, przez którą zaczynają dziać się dziwne, niepokojące rzeczy w okolicy. W walce z siłami zła, Makarego i jego przyjaciół, wspierają prastare duchy i demony ze słowiańskich legend. Czy dadzą radę przezwyciężyć wszystkie trudności? Jakie tajemnice kryją się za dziwnymi zjawiskami, i jakie związek z nimi ma odnaleziony totem?

"Klątwa Czarnoboga" to fascynująca podróż w świat, rządzony przez magię, przeplatający się ze zwykłą codziennością. I nawet nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie ta książka. Autorowi udało się stworzyć fantastyczny klimat, otoczony aurą tajemniczości, mroku, pewnego niebezpieczeństwa. Grupa naszych bohaterów, z Makarym na czele, mają nie lada wyzwanie do podjęcia. Dzieje się tu naprawdę dużo, więc na nudę narzekać nie możemy. Akcja mknie w zawrotnym tempie, nie pozwalając na zaczerpnięcie oddechu. Fabuła jest dobrze przemyślana i opisana z dbałością o najmniejszy szczegół, dzięki czemu wszystkie wątki są tu spójne i tworzą logiczną całość. Narracja jest bardzo czytelna i przystępna dla czytelnika, a plastyczność opisów, pozwala nam przenieść się w świat, wykreowany w książce. Mamy też barwne postacie, i to nie tylko te realne, ale przede wszystkim magiczne stworzenia, duchy, demony, itd - a to wszystko utrzymane w duchu legendy słowiańskiej. Liczne przygody, zagadki, tajemnice, w których uczestniczą nasi bohaterowie, napędzają całą akcję i sprawiają, że nie można się od nich oderwać. Nie zabraknie tu też szczypty humoru. Oby więcej takich książek dla młodzieży! I nie tylko ta grupa czytelnicza jest docelowa- starsze roczniki (czytaj ja), również odnajdą tu świetną rozrywkę! Książka stanowi pierwszą część serii, więc z chęcią sięgnę po kolejne. Wielkie brawa dla autora za ten niesamowity debiut.
Polecam

Informacje dodatkowe o Klątwa Czarnoboga: