Gasnące Słońce

Tom 1 cyklu Trylogia Dnia i Nocy

„Nie podobało mu się to, co wychodziło na jaw. Powinien się cieszyć, że zdobywał cenne informacje bez ryzyka lub przelewu krwi, a mimo to czuł jedynie niepokój. Jakby powoli odsłaniał makabryczny obraz świata, jakiego nie miał ochoty oglądać”.

Jeden świat, dwa wrogie plemiona. Plemię Słońca czci i czerpie moc ze światła. Plemię Księżyca upodobało sobie noc i prowadzi nocny tryb życia. Tak różni od siebie pod wieloma względami, lecz nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele ich łączy. Przede wszystkim jest to wspólny wróg Dzicy.

Sonya niedługo kończy szesnaście lat, lecz zamiast cieszyć się życiem, to żyje w strachu i niepewności. Nie objawiła się u niej moc duchowa i jeśli się nie pojawi do dnia urodzin, to los dziewczyny będzie marny.

Levone wracając z bitwy, nie spodziewa się, że w lesie uratuje człowieka z wrogiego plemienia. Korzystając z okazji, postanawia dobrze wykorzystać ofiarowany przez los dar.

Zderzenie dwóch tak różnych osób okazuje się początkiem wprawienia w ruch machiny wydarzeń. Nie wiadomo jak to się zakończy i z jakimi konsekwencjami będą mierzyć się nasi bohaterowie. Wiadome jest tylko jedno, nudzić się nie będą.

Autorka wykreowała świat, który zafascynował mnie od początku. Niby prosty, a jednak w całej swojej okazałości bardzo ciekawy i absorbujący. Z zaciekawieniem poznawałam tajemnice wierzeń obu plemion.

Przypadł mi do gustu pomysł stworzenia totemów duchowych towarzyszących postaciom. Każdy totem posiada niesamowity związek ze swoim panem. Nie każdemu jest dane doświadczyć mocy duchowej i zdarzają się osoby, które nie posiadają w sobie tej magii.

Z początku musiałam przyzwyczaić się do tych wszystkich nazw, do bohaterów i przedstawionego świata. Czytanie więc pierwszych rozdziałów szło mi troszkę opornie. Późniejsze za to wciągnęły mnie w swoją akcję i już nie nadążałam przewracać kartek. Pojawiały się intrygi, walki o przetrwanie i tajemnice.

Pod koniec byłam tak zaangażowana w fabułę, że nie spodziewałam się zakończenia w takim kluczowym momencie. Jak dobrze, że mam kolejne tomy u siebie. Mogę poznać dalsze losy bohaterów.

A Wam polecam, jeśli chcecie zagłębić się w świat zupełnie inny niż dotychczas znane.

Informacje dodatkowe o Gasnące Słońce:

Kup książkę Gasnące Słońce

Wschodzący Księżyc
Agata Konefał0
Okładka ksiązki - Wschodzący Księżyc

Z cienia i ognia wychynęły łby zagrożeń, a losy obu kla-nów spoczywają na wróżbie. Po zdemaskowaniu Cristal, Levone postawił przed sobą trzy cele. Ocalić...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska