Chcę twojego życia

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, do sięgnięcia po thriller psychologiczny - "Chcę Twojego życia" zachęcił mnie głównie intrygujący opis i ciekawa okładka, która przyciąga wzrok. Stylistyka i język jakim posługuje się pisarka jest bardzo lekki i przyjemny, co sorawia, że książkę czyta się w naprawdę ekspresowym tempie, ja pochłonęłam historię bohaterów w jeden wieczór i uwierzcie, że nie mogłam się od niej oderwać! Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona. Historia została przedstawiona z perspektywy z perspektywy obu kobiet, co pozwoliło mi lepiej je poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Obie kobiety zostały naprawdę świetnie, autentycznie wykreowane - nie są krystaliczne, popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego myślę, że śmiało mogliśmy się w wielu kwestiach z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i dylematy. Portrety psychologiczne bohaterek zostały naprawdę świetnie zarysowane! Książka jest podzielona na trzy zasadnicze części i powiem Wam, że kompletnie nie spodziewałam się tego co wydarzy się w drugiej i trzeciej części. W tej powieści jest tak, że naprawdę ciężko przewidzieć co dostaniemy na kolejnej stronie, autorka umiejętnie buduje napięcie, cały czas wodzi Czytelnika za nos, myli tropy i zagęszcza atmosferę! Znajdziemy tutaj tajemnice, intrygi, kłamstwa, poza tym pisarka porusza wiele ważnych, życiowych problemów, jak na przykład żałoba, samotność, obsesja, choroba psychiczna czy zdrada, a wszystko to wywołuje w Czytelniku natłok skrajnych odczuć! Tutaj nic nie jest takim jakim wydawało się na początku! Kiedy już myślałam, że wszystkie karty zostały odkryte i wiem jak zakończy się ta historia poraz kolejny dostałam pstryczka w nos! "Chcę Twojego życia" to emocjonująca, nietuzinkowy i wciągający thriller psychologiczny! Naprawdę świetnie spędziłam czas z tą książką! Chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki! Polecam!!

Informacje dodatkowe o Chcę twojego życia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-01-11
Tytuł oryginału: When I Was You
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Chcę twojego życia

Kup książkę Chcę twojego życia

Mama zawsze przedkłada potrzeby dziecka nad swoje własne, a ty rzadko to robiłaś.

O tak, wiedziałam wszystko o złamanych obietnicach.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska