Chcę twojego życia

Czy spotkaliście kiedyś osobę, która miała na imię i na nazwisko dokładnie tak jak Wy?
Mi zdarzyła się taka sytuacja 😉 Niekiedy może się to okazać bardzo miłym zbiegiem okoliczności, a innym razem może być początkiem wielu problemów…

Kelly w zasadzie mieszka sama, mąż na co dzień pracuje daleko, więc wraca w weekendy i to nie we wszystkie, a syn wyjechał na studia. Samotność dobiją ją coraz bardziej. Pewnego dnia odbiera telefon, który okazuje się pomyłką, ale sprawia, że bohaterka zaczyna bardzo intensywnie myśleć o swojej imienniczce, do której kierowana była wiadomość telefoniczna.
Chce poznać ją,jej życie i jej małego synka... w końcu zaczyna to stawać się wręcz obsesją. Pamiętajcie jednak, że każdy z nas ma jakieś swoje własne cele i warto przyjrzeć się każdemu z osobna, bo każdy skrywa w sobie wiele tajemnic, czasem błahych, a czasem takich, które mogą zniszczyć wszystko.

W tym roku ewidentnie mam szczęście do książek, które pochłaniają mnie bez pamięci i dzięki nim zapominam o rzeczywistości. Tu też tak było! W pewnym momencie miałam wrażenie, że coraz szybciej zmieniam strony, aby tylko ułożyć wszystkie puzzle i poznać obraz całej sytuacji. Przyznaję, że były momenty, kiedy moje przypuszczenia sprawdzały się niemalże w stu procentach, ale mimo to chciałam dalej uczestniczyć w tej grze. Czy sprawiło to, że gorzej się bawiłam? Nie, może nawet momentami poczułam się jak wytrawny detektyw, który dobrze ogarnia swoją pracę, w końcu przebrnęłam juz w swoim czytelniczym życiu przez wiele spraw, które składały się z podobnych elementów 🙂 Oczywiście nie wszystkie składowe były jednakowe, więc moment zaskoczenia również się pojawił.

Jedno jest pewne, każdy człowiek chce być szczęśliwy, czasem za wszelką ceną, chce zapomnieć o tym co było złe, co było kiedyś i zacząć budować swoje życie na nowo, bywa że kosztem innych.

Informacje dodatkowe o Chcę twojego życia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-01-11
Tytuł oryginału: When I Was You
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Chcę twojego życia

Kup książkę Chcę twojego życia

Mama zawsze przedkłada potrzeby dziecka nad swoje własne, a ty rzadko to robiłaś.

O tak, wiedziałam wszystko o złamanych obietnicach.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska