Chcę twojego życia

"Chcę twojego życia" to thriller inny, niż te dotychczas czytane przeze mnie. Autorka pokusiła się o narrację pierwszoosobową, która była strzałem w dziesiątkę i potęgowała odbiór myśli i emocji głównej bohaterki. Wejście w głowę Kelly Mediny nie było proste. W żółwim tempie odkrywa przed czytelnikiem swoją przeszłość i wydarzenia, które doprowadziły ją do stanu, w jakim była obecnie. Jej niestabilność sprawia, że trudno jest określić co jest rzeczywistością, a co fikcją.
Czy przypadkiem może być spotkanie się dwóch osób o tych samych personaliach? Zwłaszcza, gdy jedna z nich pragnie poznać tę drugą. Motywy nie są do końca znane, ale uwierzcie, będziecie zaskoczeni obrotem spraw. Akcja nie pędzi na łeb na szyję, ale w tej sytuacji cieszę się, że właśnie tak to się odbyło.
Tematy poruszone w książce mogą dotyczyć każdego z nas. Zdrada partnera/małżonka, śmierć dziecka, samotność, wychowywanie się bez jednego rodzica odbijają mocne piętno na przyszłości człowieka. W trakcie czytania tejże historii odczuwa się całą gamę emocji od współczucia, smutku, dezorientacji, nadziei po wściekłość, niedowierzanie, poczucie niesprawiedliwości. Również ważną kwestią jest obsesyjna chęć stworzenia pełnej miłości rodziny. Oczywiście jest to jak najbardziej godne poparcia, ale sposób, w jaki chciała to zrobić jedna z bohaterek już akceptowalnym nie jest.
Napięcie towarzyszące lekturze nie opuszcza do samego finału, który jest równie zaskakujący, co powodujący pewnego rodzaju zawód. Chciałabym się dowiedzieć, jaka przyszłość czekała Kelly po tym, co się wydarzyło.
Jeśli nie macie w zanadrzu żadnego thrillera, to zachęcam, by sięgnąć po "Chcę twojego życia". Moim zdaniem książka ma mocno psychologiczny wymiar, który sprawia, że ciężko oderwać się od lektury. Nie wiadomo, w którą stronę popłynie historia Kelly. Gdy jest się czegoś pewnym, Autorka sprawnie działa czytelnikowi na przekór. Bardzo Wam polecam, książka jest nieodkładalna.

Informacje dodatkowe o Chcę twojego życia:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-01-11
Tytuł oryginału: When I Was You
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: Thrillery psychologiczne

Zobacz opinie o książce Chcę twojego życia

Kup książkę Chcę twojego życia

Mama zawsze przedkłada potrzeby dziecka nad swoje własne, a ty rzadko to robiłaś.

O tak, wiedziałam wszystko o złamanych obietnicach.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska