Zostań autorem książki! Wraca konkurs Literacki Blog Roku

Data: 2015-09-28 13:05:00 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Zostań autorem książki! Wraca konkurs Literacki Blog Roku

Na co dzień są uczniami, studentami, pracownikami, bądź dowodzą, że polska przedsiębiorczość ma się znakomicie, prowadząc własne firmy. Jednak po godzinach, przy komputerze, zagłębiają się w inny świat, gdzie królują słowa, inne wymiary, fascynujące postacie i wydarzenia, jakie w rzeczywistości się nie zdarzają, bądź wręcz przeciwnie – zdarzają się często, ale pozostają niezauważone. W sieci funkcjonują na równych prawach, niezależnie od wykształcenia, pozycji społecznej czy wieku. Łączy ich tylko jedno. Blogowanie. Wkrótce redakcja serwisu Granice.pl wspólnie z Targami w Krakowie wyłoni najlepszych blogerów tworzących literaturę i o literaturze piszących w ramach kolejnej edycji konkursu „Literacki Blog Roku” (www.literackiblogroku.pl). Laureatów poznamy już w październiku podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.  

 

Bardzo często lektura ich tekstów wywołuje lawinę emocji – od  uwielbienia, po nienawiść. Pewne jest tylko to, że nieodmiennie spotykają się z zainteresowaniem. Teraz pojawia się szansa, by wpisy z cyberprzestrzeni zamienić na książkę – taką możliwość daje najlepszemu wśród blogerów wygrana w konkursie „Literacki Blogu Roku 2015”. Oprócz możliwości wydania własnej książki na laureatów czekają też: konsultacja z profesjonalnym agentem literackim z możliwością nawiązania stałej współpracy, nagrody-niespodzianki od patronów akcji oraz zestawy nagród książkowych.

 

 

Reguły gry

 

Konkurs „Literacki Blog Roku 2015”, którego organizatorem jest serwis Granice.pl wspólnie z Targami w Krakowie, to już trzecia, wznowiona edycja imprezy, mającej na celu wyróżnienie najciekawszych internetowych pamiętników czy notatników o charakterze literackim. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która spełnia warunki regulaminu konkursu. Udział w konkursie nie wymaga wniesienia żadnej opłaty, a użytkownik ma prawo zgłoszenia tylko jednego własnego blogu. Blogi rywalizować będą jednak w dwóch grupach. W skład pierwszej wejdą wszystkie blogi literackie, a więc zawierające twórczość własną prowadzących je osób. Druga grupa to blogi o literaturze – blogi recenzenckie, książkowe, zawierające cytaty czy komentarze po przeczytaniu danej książki.

 

Wyboru najlepszych blogów dokona profesjonalne jury, w którego skład wejdą: przedstawiciele organizatorów, specjaliści z zakresu literatury i współczesnego rynku wydawniczego. Ocenie poddane zostaną walory literackie i/lub krytyczne, aktualność zamieszczanych notatek, regularność, systematyczność prowadzenia blogu oraz jego poprawność stylistyczna, interpunkcyjna, ortograficzna i gramatyczna.

 

Równolegle do Jury wyboru „Literackiego Blogu Roku 2015” dokonają również internauci, którzy oddadzą głos za pośrednictwem strony internetowej konkursu.

 

 

Misja konkursu

 

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych blogów poświęconych literaturze i rynkowi księgarskiemu, komentujących i opisujących nowości wydawnicze lub też zawierających literacką twórczość ich autorów – wiersze, opowiadania, fragmenty większych form prozatorskich. To także sposób na wzajemne poznanie się i integrację społeczności ludzi interesujących się literaturą.

 

 

Udział w konkursie

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 września 2015 wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.literackiblogroku.pl i regularnie prowadzić swój internetowy dziennik.

 

 

Ogłoszenie wyników konkursu „Literacki Blog Roku 2015” nastąpi w sobotę, 24 października 2015 podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Organizatorzy:

 

Serwis Granice.pl – wszystko o literaturze

Spółka Targi w Krakowie – organizator 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

 

Wybrani laureaci wcześniejszych edycji:

 

Agnieszka Nietresta-Zatoń, autorka książki „Pustostan” (Wydawnictwo Prószyński i S-ka)

Jan Antoni Homa, autor książek „Altowiolista” (Wydawnictwo Sol) oraz „Ostatni koncert” (Wydawnictwo MG)

Danuta Awolusi, autorka bloga „Książki zbójeckie” oraz książki „Na wysokim niebie” (Wydawnictwo Sol)

Dorota Jędrzejewska i Rafał Niemczyk, autorzy książki „Copywriting. Jak sprzedawać słowem” (Wydawnictwo Edgard)

Piotr Kowalczyk, self-publisher, ekspert w kwestii technologii mobilnych, popularyzator e-literatury

Jarosław Czechowicz, niezależny recenzent, juror konkursu „To się musi POWIEŚĆ Wydawnictwa Znak, autor książki z wywiadami „Rok w rozmowie” (Wydawnictwo SimplePublishing)

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje