Jesienne wieczory coraz dłuższe, aura za oknami zaczyna wprawiać nas w nostalgię. Być może to doskonała okazja do sięgnięcia po ebooki lub audiobooki? Z gorącą herbatą, owinięci w koc, słuchając szumu deszczu za oknem, lub wiatru zrywającego kolorowe liście? 😊 Brzmi jak idealny plan na listopadowe dni. Czym możemy doładować swój czytnik, tablet lub telefon, co czytać na jesień? Co ciekawego ukazało się na rynku w ostatnich tygodniach i na które książki warto zwrócić uwagę? Być może idealny okaże się któryś z 7 tytułów, które niedawno miały swoje premiery i które dziś polecimy. Spójrz, co przygotowaliśmy! Dodatkowo mamy też ważne info!
Dla fanów kryminałów i thrillerów polecamy…
Jednym z tytułów, który od pewnego czasu pnie się po książkowych topkach, jest najnowsza powieść Camili Läckberg. Kukułcze jajo to kolejna część bestsellerowej serii o Fjällbace.
Życie traci sławny fotograf - zostaje bestialsko zamordowany podczas przygotowań do wystawy w miejscowej galerii. Dwa dni później z życiem żegna się słynny pisarz - zabito go na pobliskiej wysepce, gdzie pracował nad kolejnym tomem swojej powieści. Śledztwo wykazuje, że zbrodnie nie są ze sobą powiązane - jednak Erica Falck, próbująca w tym czasie udokumentować zagadkowe morderstwo sprzed 40 lat, odkrywa, że powiązania mogą sięgać znacznie dalej, niż się wydawało.
Jeśli wolisz coś osadzonego w naszych realiach i powieści sensacyjne to Twój klimat, sięgnij po najnowszą powieść Wojciecha Chmielarza.
Znany już fanom pisarza z innych powieści Bezimienny wraca do domu na warszawskich Włochach, w którym wynajmuje pokój. Na miejscu dwaj obcy mężczyźni grożą panu Henrykowi, właścicielowi, więc Bezimienny staje w jego obronie. Jednak niedługo potem, w wyniku kolejnego zastraszania starszy mężczyzna trafia do szpitala - Bezimienny uznaje wówczas, że miarka się przebrała. I w ten sposób wkracza w sam środek wielkiej afery związanej z rynkiem nieruchomości, nielegalnym przejmowaniem mieszkań i niebotycznych chwilówek branych na nieświadomych niczego ludzi. Bezwzględni gangsterzy nie cofną się przed niczym, by dopiąć swego.
Jeśli jesteś fanem literatury non-fiction…
Chłopki. Opowieść o naszych babkach stała się w ostatnich miesiącach książką niemal kultową. Ciężka, codzienna praca, lęki, poniewierka, bieda, głód, upokorzenia oraz inne problemy wiejskich kobiet, spisane przez Joannę Kuciel-Frydryszak, przyciągnęły przed papierowe strony i ekrany czytników ogromne rzesze ludzi, pragnących poznać losy swoich prababek i ich codzienne życie. Harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle nie wyjść za dziada i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba". Świetna lektura, która wypełni listopadowe wieczory.
A może odrobina Górnego Śląska? Familok to nie tylko ceglany dom wpisujący się w śląski krajobraz. To punkt wyjścia do nostalgicznych opowieści o tradycjach, zwyczajach i życiu ich mieszkańców. Historia kolonii robotniczych sięga aż do XVIII wieku - dziś są one światem, który w dużej części już bezpowrotnie utraciliśmy.
Skąd się wzięły robotnicze osiedla? Kim byli ich mieszkańcy, jak wyglądało ich życie codzienne, dlaczego okna w familokach malowano na czerwono lub zielono?
Świetna lektura dla wszystkich, nie tylko Ślązaków, przeniesie nas w czasie do świata przemysłu, industrialnych krajobrazów, ale także do świata ogromnego przywiązania do swojej ziemi, rodziny i tradycji.
Jeśli nieobcy jest Ci serial „Przyjaciele”, z pewnością do Twoich uszu dotarła już smutna nowina o śmierci Matthew Perry’ego, odtwórcy roli Chandlera.
Zachęcamy do sięgnięcia po autobiografię aktora – szczerą, poruszającą i zabawną, w której jednak nie brakuje smutku i bezsilności. Matthew Perry przenosi czytelników na scenę najbardziej znanego sitcomu wszechczasów, jednocześnie opowiadając o swoich prywatnych zmaganiach z wyniszczającym uzależnieniem. To nie będzie łatwa lektura, jednak z pewnością warta przeczytania w długi, listopadowy wieczór.
Jeśli chcesz odpocząć i sięgnąć po coś lekkiego…
Gdy aura na zewnątrz nie zachęca, warto postawić na coś dającego nadzieję i podnoszącego na duchu. I takie z pewnością będą „Nieloty” Mateusza Cieślika. Szesnastoletni Filip przeżywa lato swojego życia. By zaimponować dziewczynie swoich marzeń, , na spółkę z kolegą kupuje motorynkę. Co prawda nie ma uprawnień, aby ją prowadzić, ale kto by się tym przejmował....to mała miejscowość i policja zagląda tu sporadycznie. Beztroskie wakacje jednak gwałtownie się kończą, kiedy Filip wsiada na motorynkę nietrzeźwy. Chwilę wcześniej dostał szansę od losu ― Weronika, która do tej pory go nie dostrzegała, potrzebuje podwózki do domu....Tylko głupi by nie skorzystał, prawda? Filip odpala motocykl, rozpędza się i... unosi w powietrze, by po chwili boleśnie spaść i ostatecznie wylądować na oddziale chirurgii dziecięcej. Tam poznaje rezolutną Klarę, która właśnie straciła nogę w wypadku samochodowym. Dziewczyna, mimo że sama ma nieciekawą sytuację, próbuje tchnąć nadzieję i ducha walki we wszystkich pacjentów oddziału.
Jeśli masz chęć sięgnąć po literacki romans…
Na naszej krótkiej liście nie mogło zabraknąć przyjemnego romansu.
Freya Cook miała mnóstwo piegów, burzę rudych włosów, parę nadprogramowych kilogramów i jedynego w swoim rodzaju kota o imieniu Hercules. Miała też talent do szycia, dzięki któremu ubierała najznakomitsze kobiety w Londynie. Wśród znajomych słynęła z wielkoduszności i ciętego języka. Nie miała jednak szczęścia w miłości, bo gdy przychodziło do rozmów z mężczyznami, Freya traciła cały swój animusz. Jedynym mężczyzną, z którym Freya umiała swobodnie rozmawiać na każdy temat, był jej najlepszy przyjaciel Maclay, silny i wysportowany, i w przeciwieństwie do swojej przyjaciółki, mający już spore doświadczenie w sprawach miłosnych. Nigdy, przenigdy nie chcieli, by ich znajomość nabrała innego znaczenia, niż zwykła przyjaźń. Mac zaproponował jednak Frei pomoc: obiecał, że nauczy ją sztuki uwodzenia i będzie jej przewodnikiem po trudnych sprawach sercowych. Niedostrzegalnie, gdy lekcje stawały się coraz bardziej zaawansowane, coś się między nimi zaczęło zmieniać…
Jak widzisz, jesień obfituje w ciekawe tytuły, które pozwolą Ci zanurzyć się w lekturze. Dodatkowo, jesienne akcje promocyjne organizowane w polskich księgarniach to świetna okazja, by uzupełnić biblioteczki. A jest ich całkiem sporo! Jedną z nich organizuje właśnie księgarnia Ebookpoint.pl, i jest to naprawdę wyjątkowa akcja – 12. Urodziny Ebookpoint! Ponad 60 tysięcy publikacji, w tym ebooki, audiobooki, książki papierowe i kursy video, ponad 200 wydawców, którzy zdecydowali się wziąć udział i przecenić swoje tytuły –akcji towarzyszy także konkurs, w którym wygrać można czytniki marki Pocketbook oraz bony na zakupy w księgarni Ebookpoint. A w ramach małej urodzinowej niespodzianki, Ebookpoint ma także w zanadrzu 4 ebooki, z których możecie wybrać sobie jeden zupełnie za darmo.
A Ty jakie ebooki lub książki wybierzesz do poczytania jesienią?