Internauci oraz jurorzy wyłonili publikacje nominowane do nagrody w plebiscycie Historia Zebrana, którego celem jest wskazanie najlepszych książek historycznych w Polsce. Rozpoczął się drugi etap głosowania. Na głosujących za pośrednictwem strony internetowej www.historiazebrana.pl czekają atrakcyjne nagrody. Plebiscyt organizowany jest przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl.
- II etap głosowania na najlepszą książkę historyczną II półrocza 2015 roku już ruszył na stronie projektu www.historiazebrana.pl i potrwa do 9 grudnia. Po pierwszym etapie pozostały 34 tytuły walczące o tytuł w trzech kategoriach „W rolach głównych”, „Okiem badacza” i „Historia niebanalna” – informuje Michał Świgoń z portalu Histmag.org. – Nasz plebiscyt ma pomóc w wyborze ciekawych książek historycznych, które warto przeczytać, bądź kupić dla kogoś w prezencie. W tej chwili ukazuje się tyle różnych pozycji, że ciężko samemu ocenić je wszystkie. Dzięki Historii Zebranej czytelnicy poznają te najlepsze z najlepszych!
W drugim etapie internauci głosują wyłącznie na grupę tytułów wybranych przez siebie, analogicznie jurorzy - wyłącznie na tytuły nominowane przez jury.
- Które książki otrzymają tytuł najlepszych w głosowaniu Internautów? To zależy tylko od Was! – zachęca do głosowania Sławomir Krempa z portalu Granice.pl – Z grona osób głosujących, wysyłających nam uzasadnienie oddanych głosów oraz polecających głosowanie znajomym, rozdzielimy aż 60 egz. książek historycznych, spośród pozycji biorących udział w głosowaniu. Nie ma co zwlekać, warto oddać swój głos już teraz!
„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem projektu jest wybór najciekawszych i najbardziej dopracowanych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl.
Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: www.historiazebrana.pl.