Wolka - polsko-islandzki dramat, film z Olgą Bołądź w roli głównej

Data: 2021-03-25 15:04:12 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Przemysław Garczyński
udostępnij Tweet
News - Wolka - polsko-islandzki dramat, film z Olgą Bołądź w roli głównej

Jeszcze w tym roku swoją premierę ma mieć nowa polsko-islandzka produkcja filmowa o tytule Wolka, w której główną rolę zagra Olga Bołądź. 

Ten polsko-islandzki film, współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, już wkrótce wchodzi na ekrany kin. Reżyserem Wolki jest Árni Ásgeirsson.

Wolka – opis filmu

Anna (w tej roli Olga Bołądź) wkrótce wychodzi na wolność. Trzydziestolatce zostały ostatni dni odsiadki, więc najwyższy czas, by rozliczyć się z wydarzeniami z przeszłości. Kiedy tylko Anna wychodzi na wolność, zamierza odnaleźć Dorotę (Anna Moskal) - to właśnie z nią musi wyrównać rachunki. Okazuje się jednak, że sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, niż Annie się wydawało.

Czytaj również: Co nowego w kinie? Premiery 12-19 marca

W ten sposób Anna trafia na Islandię, gdzie zamierza odnaleźć Dorotę. Wkrótce zyskuje zaufanie jej rodziny, jednak tylko Dorota i Anna mają świadomość, o co tak naprawdę toczy się gra. Jakie sekrety skrywa w sobie Anna? Dlaczego postanowiła odnaleźć Dorotę? Islandia wcale nie musi być dla nich bezpieczną przystanią...

Wolka – obsada

Wolka to produkcja polsko-islandzka, jednak występują w niej wyłącznie polscy aktorzy. To pierwszy film tego reżysera, w którym znajdziemy polską obsadę.

W filmie zobaczymy Olgę Bołądź (Botoks, Służby specjalne, Kobiety mafii, Nad życie), Annę Moskal (W głębi lasu, Ślepnąc od świateł, Prawdziwe zbrodnie, Planeta Singli), Eryka Lubosa (Drogówka, Boisko bezdomnych, Dom zły, Pod Mocnym Aniołem) i Jana Cięciarę (Rojst, Listy do M. 2, Czuwaj, Przepis na życie).

U ich boku występują także Marianna Zydek, Maciej Wilewski oraz Zbigniew Stryj. 

Czytaj również: Uwięzieni w pętli czasowej w Palm Springs – gdzie możemy obejrzeć film?

Reżyserem Wolki jest pochodzący z Islandii Árni Ásgeirsson. Reżyser ten ukończył łódzką szkołę filmową, a Wolka jest jego czwartym filmem. Współautorem scenariusza jest Michał Godzic, a autorem zdjęć - Marek Rajca.

Głównym producentem Wolki jest islandzka Sagafilm, polskim koproducentem jest natomiast Film Produkcja. Realizację Wolki Islandzki Instytut Filmowy wsparł kwotą 100 mln koron (ok. 2,8 mln pln). Obraz otrzymał również dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kwocie 1 mln zł.

Wolka – gdzie obejrzeć?

Produkcja będzie miała swoją premierę 9.04.2021 roku, więc w najbliższym czasie Wolka powinna trafić na ekrany. Kiedy tylko ten dramat trafi na ekrany kin lub będzie emitowany w serwisach streamingowych, będziemy o tym informować.

Wolka – opinie o filmie

Trudno obecnie wyrokować, czy Wolka przypadnie do gustu widzom. Opis fabuły i zwiastun filmu zapowiadają jednak, że będzie to pełna tajemnic historia , która powinna spodobać się miłośnikom dramatów. 

Czytaj również: Ruchomy chaos – film sci-fi z Tomem Hollandem. Premiera kinowa przesunięta!

Dla jakiej grupy wiekowej będzie to produkcja? Zgodnie z ratingiem, dla osób powyżej 16 roku życia. Wynika to przede wszystkim z brutalnych scen, które przewijają się także w zwiastunie filmu.

Wolka – książki

Film Wolka nie jest produkcją bazującą na powieści czy innej twórczości literackiej. Jest filmem powstałam na własnym scenariuszu. W zamian polecamy lekturę książki o Islandii - TYTUŁ autorstwa AUTOR.

Książkę „TYTUŁ” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje