Konkurs im. Jana Długosza organizowany jest od 1988 roku i jest najważniejszym w Polsce wydarzeniem w branży wydawniczo-księgarskiej. Ma na celu przede wszystkim wybór wartościowej publikacji z dziedziny humanistyki. Promuje publikacje, które wnoszą istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury.
W ciągu 14 lat zarówno Targi Książki w Krakowie, jak i Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza zyskały dużą rangę oraz cieszą się olbrzymim prestiżem w środowiskach naukowych i wydawniczych. Dzięki Konkursowi wypromowano wiele ambitnych książek o dużych wartościach naukowo-poznawczych, na co dzień mało znanych szerokiemu gronu czytelników.
Targi Książki stały się natomiast największą tego typu imprezą w Polsce, gromadząc ponad pięciuset polskich wydawców. Wydawcy oraz zapraszani przez nich autorzy, niejednokrotnie światowej sławy, sprawiają, że na początku listopada Kraków żyje literaturą beletrystyczną, naukową i dziecięcą. Tłumy odwiedzających Targi świadczą wyjątkowo dobrze o kondycji literatury i potrzebach intelektualnych czytelników.
Każdego roku laureatów wybiera Jury Konkursu, w skład którego wchodzą wybitni przedstawiciele polskiej nauki.
Spośród nadesłanych publikacji 4 października 2010 roku Jury w składzie:
- prof. Władysław Stróżewski (przewodniczący),
- prof. Ryszard Nycz, prof. Jan Ostrowski,
- prof. Leszek Polony,
- prof. Jerzy Wyrozumski,
- prof. Piotr Sztompka
wytypowało ścisłą dziesiątkę, które będą się ubiegać o Nagrodę im. Jana Długosza.
Wśród nich znalazła się publikacja Oficyny Wydawniczej Impuls:
Prof. Lech Witkowski
Wyzwania autorytetu w praktyce społecznej i kulturze symbolicznej
Oficyna Wydawnicza Impuls, "Książka Roku 2009"
Tak pisał o tej książce prof. Bogusław Śliwerski:
Otrzymujemy książkę, która jest wyjątkowym darem humanisty […]należy tę książkę wydać, by można było zachwycać się genialnymi wręcz sugestiami, inspiracjami, pomysłami i/lub nie zgadzać się ze stawianymi w niej przez Autora tezami czy hipotezami. […] Żaden z pedagogów nie byłby w stanie właśnie w taki sposób, jak uczynił to Witkowski, odsłonić innych wymiarów rozumienia autorytetu […] książka wyznacza niewątpliwie kolejny przełom w humanistycznej debacie naukowej i oby pedagodzy […] chcieli się choć trochę otworzyć na siebie przez pryzmat często bolesnych o nich i dla nich myśli czy opinii […].
KLIKNIJ, by kupić tę książkę NAJTANIEJ w naszej księgarni internetowej!
KLIKNIJ, by przeczytać recenzję tej książki!