Wirtualne Targi Książki zmierzają do finału!

Data: 2020-05-28 14:10:54 | Ten artykuł przeczytasz w 9 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Wirtualne Targi Książki zmierzają już do finału. Przyjrzyjmy się raz jeszcze książkom prezentowanym na internetowych stoiskach wydawców. Które z nich szczególnie przyciągnęły Waszą uwagę? 

Obrazek w treści Wirtualne Targi Książki zmierzają do finału!  [jpg]

Wirtualne Targi Książki – książki dla dzieci

Podczas tegorocznych Wirtualnych Targów Książki można zaopatrzyć się w książkowe prezenty na Dzień Dziecka! Jednym z nich może być przezabawna opowieść z nutą tajemnicy Był sobie dwa razy baron Lamberto (Muchomor). Ale są i inne propozycje – na przykład opowieść o tym, jak na nasz świat i na sprawy swoich rodziców spoglądają dzieci, ujęta w książce Profesor Józio w świecie dorosłych (Wydawnictwo Martel). Na koniec – spotkanie z Najgorszymi dziećmi świata 2 – galerią gagatków, naszkicowaną piórem Davida Walliamsa (Dom Wydawniczy Mała Kurka). 

Wirtualne Targi Książki – powieści obyczajowe

Powieści obyczajowe na tegorocznych Wirtualnych Targach Książki proponuje czytelnikom przede wszystkim Wydawnictwo Szara Godzina. A są to na przykład Podróże serc Agnieszki Panasiuk – opowieść o dziewczynce przygarniętej przez zamożną właścicielkę ziemską w XIX wieku. W przeszłość – ale do wieku XVIII – zabiera czytelników Monika Rzepiela w powieściach Szlacheckie gniazdo oraz Ogień buntu, ukazując w nich skomplikowane losy dwóch mlecznych sióstr, chłopki Marysi i szlachcianki Leontyny. W Słowiańskim siedlisku oraz Darze Rzepki przenosimy się do czasów prasłowiańskich, a historia miesza się tu z legendą i wielkimi emocjami żyjących wówczas na ziemiach polskich ludzi. Na koniec – położony na Podolu w XIX wieku Dwór w Czartorowiczach, ukazujący losy rodziny Jabłońskich, a także jej Nowe pokolenie

Wirtualne Targi Książki – kryminały

Polska stoi kryminałem. Kryminałem stoi także tegoroczna edycja Wirtualnych Targów Książki, na których prezentowanych jest bardzo wiele interesujących pozycji należących do tego gatunku. Raróg Anny Sokalskiej (Wydawnictwo Lira) zachwyca połączeniem sensacyjnej fabuły z elementami mitologii słowiańskiej. Czas Wagi Aleksandra Sowy znakomicie odtwarza klimat, atmosferę lat dziewięćdziesiątych, a zarazem codzienność pracy w polskiej policji. Czternaście dni Honoraty Elżbiety Wojnarowskiej to z kolei okazja do spędzenia urlopu nad polskim morzem, rozwiązania intrygującej zagadki kryminalnej i zagwarantowania sobie dobrego humoru. 

Dobry kryminał proponuje także czytelnikom Wydawnictwo Harde. W powieści Inspektor Anders i praskie dossier wraz z legendą rzymskiej policji wybieramy się do stolicy Czech, by zgłębić tajemnice dokumentów, które pogrążyć mogą wiele wpływowych osób. Z kolei kryminały Igi Karst pozwolą nam dowiedzieć się więcej o orchidologii (Zapach prawdy) czy medycynie tropikalnej (Afrykański klucz).  

Wirtualne Targi Książki – literatura piękna

Dobra proza polskich – często debiutujących – autorów – to propozycja Wydawnictwa JanKa na tegoroczne Wirtualne Targi Książki. Wybierzmy się więc do Cichoborka – niewielkiej miejscowości na południu Polski, by odkryć, jak przybycie nowej opiekunki pewnej starszej pani zmieni życie mieszkańców. Poznajmy historię Maryli i Debory – dwóch kobiet, których losy splotły się w przededniu II wojny światowej. Odkryjmy, czym jest Wskrzesina za sprawą powieści Artura Boratczuka. 

Wirtualne Targi Książki – publikacje podróżnicze

Miłośnikom podróży wystawcy tegorocznych wirtualnych targów książki proponują 8 ogromnie interesujących pozycji. Atak rozpaczy Artura Hajzera (Wydawnictwo Annapurna) to opowieść o świecie polskiego himalaizmu w latach 80. XX wieku. Miłośnicy himalaizmu sięgną też z przyjemnością po książkę Ewy Matuszewskiej Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze, w której towarzyszyć będziemy znakomitemu himalaiście między innymi podczas pierwszego zimowego wejścia na Everest. Mnóstwo poczucia humoru gwarantuje z kolei podróż z Mieczysławem Bieńkiem, autorem książki Hajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie. Byłemu górnikowi towarzyszymy w niej podczas podróży, słuchamy jego arcyciekawych anegdot i opowieści. Potwierdzeniem tezy, że o przygodach lepiej się słucha niż w nich uczestniczy, jest książka Jak zostałam peruwiańską żoną Mii Słowik. To zapis podróży życia po krajach Ameryki Południowej, a zarazem fascynująca historia o zderzeniu kultur. Piechotą do źródeł Orinoko wybrał się Wojciech Cejrowski, a za sprawą książki opublikowanej nakładem Wydawnictwa Bernardinum i my możemy mu w tej podróży towarzyszyć. Tam gdzie byłam. Meksyk, Ameryka Środkowa, Karaiby to z kolei wspomnienia Elżbiety Dzikowskiej, znanej podróżniczki i współautorki programu telewizyjnego Pieprz i wanilia. Na Wyspy niepoliczone zabiera czytelników Tadeusz Biedzki, ukazując nam Indonezję z bliska. Wreszcie – Jasne słońce o brzasku możemy obejrzeć w Birmie wraz z Kacprem Soszką, przy okazji poznając tamtejszą kulturę.  

Wirtualne Targi Książki – literatura faktu

W uścisku Katriny Kuby Kucharskiego to opowieść o studenckim wyjeździe do Nowego Orleanu, z którego autor na zawsze już zapamięta przejście przez Stany Zjednoczone huraganu Katrina. Z kolei za sprawą stale wznawianej książki Karola Olgierda Borchardta Znaczy kapitan lepiej poznamy złoty okres w historii polskiej floty morskiej.  

Wirtualne Targi Książki – duchowość, religia

Podróże duchowe proponuje czytelnikom w swoich publikacjach Wydawnictwo Bernardinum. Miłość na śmierć nie umiera to rozważania na Drodze Krzyżowej ks. Jana Twardowskiego. Dzieje Starego i Nowego Testamentu, ale w formie niesztampowej odkryjemy za sprawą reprintu publikacji Pismo Święte w obrazach. Jako lekturę uzupełniającą dla tej publikacji warto potraktować Atlas Biblijny, który pozwala wydarzenia z Pisma Świętego osadzić w konkretnej przestrzeni. Wreszcie – można sięgnąć po publikację Śniła mi się miłość – opowieść o dwójce ludzi i miłości, która ma źródło w Bogu.  

Wirtualne Targi Książki – poradniki

Podczas tegorocznych Wirtualnych Targów Książki warto zadbać o swoje zdrowie. Na przykład sięgając po Sztukę stawiania baniek, która przypomina o tej tradycyjnej, niedocenianej dziś metodzie leczenia. 

I to już wszystkie publikacje, zaprezentowane podczas tegorocznych Wirtualnych Targów Książki. Dajcie znać, po które spośród nich sięgnęliście, które w sposób szczególny zwróciły Waszą uwagę. Odwiedzajcie też stronę Wirtualnych Targów Książki. I, cóż – do zobaczenia już wkrótce! 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Tropem miłości
Izabela M. Krasińska
Tropem miłości
Oszpicyn
Krzysztof A. Zajas ;
Oszpicyn
Pokaż wszystkie recenzje