Warszawskie Targi Fantastyki od 2015 roku gromadzą fanów szeroko pojmowanej fantastyki dając im możliwość spotkania ulubionych autorów, twórców oraz oddania się szałowi zakupów u Fantastycznych Wystawców. Najbliższa edycja imprezy odbędzie się w dniach 10-11 września 2022. Tym razem podczas imprezy odwiedzić będzie można aż 106 – od najmniejszych do tych naprawdę dużych. Imprezie patronuje redakcja serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.
Czy wiecie, że jeśli chcielibyście odbyć z każdym z Fantastycznych Wystawców dziesięciominutową rozmowę, to musielibyście poświęcić na to ponad 19 godzin, czyli więcej niż trwają całe Targi?
Najbliższe #NajbardziejFantastyczneTargi mają umilić czytelnikom ten trudny czas, jakim jest powrót do szkoły i pracy po wakacyjnych urlopach. Każdego, kto zdecyduje się odwiedzić imprezę, czeka podróż do krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, pełnej legend i tajemnic 🙂
Na czytelników, jak zawsze, czekają spotkania z Fantastycznymi Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz...
... Fantastyczni Wystawcy, a u nich:
💥 książki,
💥 gadżety,
💥 biżuteria,
💥 kosmetyki,
💥 zabawki,
💥 ubrania,
💥 akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru,
💥 inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze 🙂
Nie ma lepszej okazji niż Targi, by przekonać się, że fantastyka nie jedno ma imię 🙂 To też najlepsza okazja na niesamowite, fantastyczne, jesienne zakupy 🙂
Warszawskie Targi Fantastyki 2022 – Back to school. Bilety:
Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:
💎 Normalny: 10,00 PLN
💎 Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla Uczestników poniżej 13 roku życia)
Najmłodsi Fani (poniżej 7 roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu 🙂
Czytaj również: Co to jest RPG? Gry fabularne od podstaw
Warszawskie Targi Fantastyki 2022 – Back to school. Godziny otwarta:
Godziny otwarcia Targów:
Sobota: 10:00 - 20:00
Niedziela: 10:00 - 18:00
Warszawskie Targi Fantastyki 2022 – Back to school. Fantastyczni goście:
Jarosław Dobrowolski
Janusz Stankiewicz
Krzysztof Tyniec
Warszawskie Targi Fantastyki 2022 – Back to school. Program:
Godzinowy rozkład jazdy Targów:
10 września 2022, sobota:
10:00 – Otwarcie Targów dla Fantastycznych Uczestników
11:00 – Michał Gołkowski
12:00 – Krzysztof Tyniec
13:00 – Andrzej Ziemiański
14:00 – Agnieszka Ziętarska
15:00 – Krzysztof Piersa
16:00 – Jagna Rolska, Anna Szumacher
17:00 – Wiktoria Czyżycka
18:00 – Quo Vadis WTF?
19:00 – Jarosław Dobrowolski
20:00 – Przerwa do Niedzieli 😊
11 września 2022, niedziela:
10:00 – Ponowne otwarcie Targów
11:00 – Robert Foryś
12:00 – Jacek Inglot
13:00 – Paulina Hendel
14:00 – Janusz Stankiewicz
15:00 – Leszek Bigos
16:00 – Maks Dieter
17:00 – Paweł Famus
18:00 – Zamknięcie Targów
Warszawskie Targi Fantastyki 2022 – Back to school. Stałe fantastyczne atrakcje:
Fantastyczna Syrenka
Syrenka tej edycji (zaprojektowana przez Magdalenę Rudzińską) nadal w głowie ma wakacje i ma przypominać każdemu, że podróże można odbywać nawet z kanapy w domu! Jej atrybutem jest trzymana w dłoniach Lampa Aladyna oraz orientalny strój.
Jeśli nie udało Wam się zakupić gadżetów z Gwiazdą, to będziecie mieli taką możliwość w targowym sklepiku przy stanowiskach akredytacyjnych :)
Zakątek Autorów
To miejsce spotkań z Fantastycznymi Gośćmi, gdzie poznacie znanych i lubianych autorów i autorki fantastyki oraz tych nawiązujących swoją twórczością do Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Gościem specjalnym tej edycji będzie Krzysztof Tyniec - aktor teatralny i estradowy oraz dubbingowy, który użyczył swojego głosu między innymi Dżinowi z disney’owskiego Aladyna.
Fantastyczna Strefa Relaksu
Na 2 piętrze przy pomocy Patrona - Radia SuperNOVA, stworzono strefę relaksu, w której będziecie mogli usiąść, odpocząć i zebrać siły do dalszego odkrywania tajemnic, które skrywają Targi Fantastyki.
Fantastyczne Warsztaty Makramy
Na trzecim piętrze wraz ze Szkołą Makramy SNAGart przygotowano warsztaty splatania i wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka, które znano już w starożytności. W okolice targów przywędrowała ze starożytnej Asyrii i Babilonii czyli okolic Baśni 1000 i Jednej Nocy.
Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił w tej sztuce, warsztaty na Targach będą idealną okazją. Wszystkie wzory opracowywane są tak, by osoba początkująca nie zniechęciła się do nauki i mogła dobrze przećwiczyć wszystkie sploty.
Fantastyczna Ścianka Foto
Tym razem odwiedzając trzecie piętro, będziecie mieli okazję zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym i oświetlonym przez nas tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach, nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagów! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować 🧜
Atrakcje czasowe:
Poznaj Tajemnice Warszawy - spacer na pożegnanie DTBJ – sobota, 10 września, 20:30
W sobotę, po zamknięciu Targów, wraz z PoWarszawsku zapraszamy wszystkich Fantastycznych Uczestników i Wystawców na spacer, na którym pomieszamy świat rzeczywisty z legendami.
Posłuchacie o początkach Warszawy, skoku kasiarzy na kamienicę. Poznacie opowieść o Złotej Kaczce oraz o fortepianie Chopina i Syrence. Dowiecie się, jakie sposoby miała księżna Grudziński na wieczną młodość. Dodamy mroczne historie o Felku Zdankiewiczu, białej damie oraz warszawskich farmazoniarzach.
W trakcie spaceru możecie też spróbować spełnić swoje marzenia, a na koniec usłyszycie jeszcze 3 legendy. Jednej z nich bohaterem będzie śpiący niedźwiadek. Brzmi fantastycznie? Start 10 września o 20.30 spod Domu Braci Jabłkowskich.
QUO VADIS WTF? - czyli panel o tym, co dalej z Targami Fantastyki - sobota 18:00, Zakątek Autorów
Zastanawialiście się, gdzie przenoszą się Targi Fantastyki? Kto je tworzy? Jak działają i jakie są ich najbardziej skryte tajemnice? Jeśli tak to usiądźcie na widowni Zakątka Autorów i posłuchajcie o tym dokąd zmierzają Targi Fantastyki.
Premiera filmu Żywoty Nieżywych - mockumentary o wampirach - sobota 21:00, Kino Helios Blue City
Jest to inspirowany uniwersum Co Robimy w Ukryciu" mockument o wampirach. W wydaniu twórców akcja dzieje się w Polsce, a dwie bohaterki, 1800-letnia Apolonia i 130-letnia Mary mają własne, mocno się różniące pomysły na poradzenie sobie w specyficznych warunkach, w jakich przyszło im (nie)żyć. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy na drodze bohaterek staje nie przepadająca za wampirami czarownica Ścibora.
Pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą “Żywotów Nieżywych” jest Amadeusz Andrzejewski. Na co dzień montażysta (członek PSM - Polskiego Stowarzyszenia Montażystów - przyp. red.) i dziennikarz testujący sprzęt filmowy. To on zainicjował produkcję i stworzył jej scenariusz. Poza zmontowaniem kilku pełnometrażowych, kinowych produkcji, Amadeusz, jako reżyser, ma na swoim koncie szereg filmów niezależnych, m.in. “Bal utracony", "Pro Morte" czy "Ziemianka".
Pionem produkcyjnym zaopiekował się Jan Kawecki, producent wykonawczy i kierownik produkcji znany m.in. z takich filmów jak "Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy” (fanowski film osadzony w uniwersum Wiedźmina) czy “Czarny Szlak Ebonitu - Stalker Short Film”.
Główne role zagrali Apolonia Hernik w roli Apolonii, Weronika Sójka-Mazurek w roli Mary oraz Anna Maria Kosik w roli czarownicy Ścibory.
Bilety będą do odebrania w stanowisku akredytacyjnym w czasie trwania imprezy.
WWW Targów: https://targifantastyki.pl
FP Targów: https://www.facebook.com/TargiFantastyki/
Strona Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2847196615425618